«Укрзалізниця» розглядає можливість будівництва залізниці в обхід Молдови до Дня Незалежності України 24 серпня 2006 р. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив генеральний директор відомства Василь Гладких.

Зокрема, він відзначив, що таким чином планується здійснити будівництво в більш ранні терміни, якщо це дозволять технічні умови будівництва. У будь-якому випадку, як повідомив він, «цього року побудуємо Рені-Ізмаїл обов'язково» передає «УНІАН».

За словами гендиректора «Укрзалізниці», зараз відомство подає зміни в свій фінансовий план (який у середу планується затвердити в Кабміні – ред.), щоб закласти туди фінансування даного будівництва.

Гладких також відзначив, що цим шляхом «зацікавилася Європа». На думку Гладких залізнична гілка сприятиме збільшенню транзиту вантажів Україною. При цьому він повідомив, що планує провести ряд переговорів у Росії, які дадуть можливість збільшити транзит вантажів Україною на 7-10% поточного року.

Як повідомлялося, 14 березня 2006 року Міністр транспорту України Віктор Бондар заявив, що Україна і Молдова домовилися про будівництво залізничної гілки в обхід Придністров'я. «Ми пропонуємо побудувати обхідний канал, залізничну гілку, яка зв'язуватиме Одесу з Рені та Ізмаїлом (порти – ред.), необхідно добудувати тут відрізок довжиною 60 км до Ізмаїла».

За словами міністра, таким чином, будуть вирішені всі соціальні питання, пов'язані з Придністров'ям - невчасний рух потягів, обмеження за митними, прикордонними процедурами, а крім того, буде даний економічний поштовх для розвитку портів Рені й Ізмаїл. Це буде альтернативний шлях, сказав він.

При цьому міністерство планувало почати будівництво залізничної гілки в 2007 році, а в поточному році планувалося виконати тільки техніко-економічне обгрунтовування запропонованих варіантів будівництва.

Як раніше повідомляв заступник міністра транспорту Василь Цибенко, проект коштуватиме 3,2 млрд. грн., причому 875 млн. грн. потрібні на реконструкцію залізниці від Одеси до Ізмаїла. Ці роботи будуть проведені за рахунок «Укрзалізниці». В той же час решта робіт, як сподівається Цибенко, буде профінансовано з Державного бюджету 2007 року, з розрахунком, щоб протягом 3 років завершити будівництво.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431