Міністерство закордонних справ України має намір активно проводити роз'яснювальну роботу щодо переваг вступу до НАТО.
Про це сказав сьогодні на прес-конференції голова міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко.
Він відзначив, що МЗС хоче залучити до проведення роз'яснювальної роботи громадські організації. “Вони більш винахідливі в тому, як знайти аргументи для переконання нашого суспільства, ніж державні структури”, - сказав Бутейко. На його думку, саме громадські організації можуть допомогти знайти доступні форми подачі інформації для простих громадян, передає «УНІАН».
Бутейко сказав, що МЗС України здійснює моніторинг громадської думки про ставлення до НАТО, спираючись на соціологічні опитування, які проводяться різними організаціями. При цьому він відзначив позитивну тенденцію в сприйнятті громадянами України вступу до НАТО. За словами Бутейка, за останні півроку кількість тих, хто виступає проти вступу до НАТО, скоротилося на 10%.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо проведення референдуму про вступ країни до НАТО, Бутейко відзначив, що лише в двох країнах - членах НАТО проводилися такі референдуми, в решті країн це рішення ухвалював парламент. Він також відзначив, що “після аналізу правових основ існування Української держави” фахівці помічають, що прямої вимоги законодавства про проведення загальнонаціонального референдуму немає. При цьому Бутейко нагадав, що Президент України Віктор Ющенко сказав, що такий референдум може бути проведений після того, як український народ отримає максимум об'єктивної інформації щодо переваг і викликів, які несе членство в НАТО.
Коментуючи ініціативу СДПУ(о) щодо проведення всеукраїнського референдуму про членство України в НАТО, Бутейко нагадав, що ця політична сила, яка “асоціювала свою виборчу кампанію з активною протидією НАТО”, набрала 1% голосів, і МЗС розглядає це “як факт, що свідчить, що внутрішньої настроєності в українському суспільстві проти НАТО не існує”.
Він також виразив надію, що представники українського ВПК усвідомлюють важливість євроатлантичної інтеграції. Зокрема, він виказав побажання, щоб представники українського ВПК брали участь у виставках військової продукції в рамках НАТО. “Ми припускаємо, що, нарешті, представники нашого ВПК змінять ставлення, яке було у минулому”, - сказав він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом