Ухвалення формального рішення про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО під час засідання комісії Україна-НАТО в Софії в кінці квітня залежатиме процесу формування парламентської коаліції і уряду. Про це сьогодні на брифінгу заявив перший заступник Міністра закордонних справ України Антон Бутейко.
Зокрема Бутейко сказав: "Ті наші очікування щодо руху і формалізації нашої участі в рамках Плану дій щодо членства, ми сподіваємося, що відповідні зміни там відбудуться".
Бутейко наголосив, що він особисто підтримує ухвалення формального рішення про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. Водночас він зауважив, що "цей процес багато в чому залежить від темпів формування органів влади, в першу чергу коаліції Верховної Ради і уряду", повідомляє «ЛІГА».
"Якщо ми зможемо це зробити до 28-го, то я думаю, що сигнал буде кращий. Якщо не зможемо, очевидно, доведеться чекати формалізації цього рішення пізніше", - сказав він.
Також, за словами Бутейка, під час засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк поінформує про політичні процеси в українській державі.
Раніше ForUm повідомляв, що заходи, передбачені Цільовим планом Україна-НАТО на 2006 рік, відповідають загальним потребам українського суспільства в удосконаленні державної системи і всіх сфер життя незалежно від вступу України в НАТО.
Про це сказав на прес-конференції голова міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко.
Він відзначив, що Цільовий план Україна-НАТО на 2006 рік в рамках Плану дій Україна-НАТО визначає стратегічну і середньострокову цілі і пріоритети України на шляху євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якої є членство в НАТО.
Цей документ містить перелік конкретних заходів як внутрішнього характеру, виконання яких покладено на центральні органи виконавчої влади України, так і спільних заходів Україна-НАТО, імплементація яких відбувається за сприяння Північноатлантичного альянсу.
Бутейко відзначив, що у зв'язку з початком Інтенсифікованого діалогу між Україною і НАТО, Цільовий план на 2006 рік за своєю філософією, формою і змістом наближений до Плану дій щодо членства в НАТО.
За словами Бутейка, реалізація Цільового плану стане важливим кроком до наближення політичної, соціально-економічної, оборонної і правової сфери України до загальноприйнятих на євроатлантичному просторі стандартів, сприятиме реалізації стратегічного курсу України на отримання членства в НАТО.
Окрім цього, реалізація Цільового плану передбачає також удосконалення актів чинного законодавства України, у тому числі можливе ухвалення нових законодавчих актів в конкретних сферах.
Бутейко також наголосив, що ухвалення Цільового плану Україна-НАТО на 2006 рік і реалізація передбачених ним заходів сприятиме досягненню істотного прогресу на таких напрямках, як стабілізація політичної і економічної системи держави, демократизація суспільства, створення дієвих механізмів демократичного громадського контролю за Збройними силами, проведення оборонної реформи і реформування сектора безпеки України, формування в українському суспільстві консенсусу щодо доцільності вступу до НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом