Курс України на вступ до НАТО відповідає Конституції і законодавству України. Тому МЗС сподівається, що посадовці іноземних держав утримаються від обнародування побажань з приводу методів вирішення питань, пов'язаних з реалізацією зовнішньополітичного курсу України. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, глава прес-служби МЗС України Василь Філіпчук заявив сьогодні на прес-конференції.

Коментуючи висловлювання начальника Генштабу Збройних Сил Російської Федерації генерала армії Юрія Балуєвського щодо курсу України на вступ до НАТО, Філіпчук відзначив, що МЗС України «із задоволенням констатує той факт, що начальник Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації визнає за Україною суверенне право вибирати - вступати їй до НАТО чи ні. Запевняємо, що народ України повною мірою скористається своїм невід'ємним правом самостійно визначати зовнішньополітичний курс України і критерії, на підставі яких ухвалюватимуться відповідні рішення».

Філіпчук також здивований припущеннями генерала Балуєвського про те, що близько 70% населення України не підтримують вказаний курс. На думку Філіпчука, надійніше оперувати цифрами соціологічних досліджень, згідно з якими в січні цього року на питання, чи «варто Україні вступити до НАТО?» позитивну відповідь дали 19,2% опитаних громадян, негативну - 55%, не визначилися - 25,8%. В той же час, як у жовтні минулого року 56,8% опитаних відзначили, що недостатньо обізнані про НАТО, 24% заявили про те, що нічого не знають про Альянс взагалі, а 46% населення повідомили про те, що їх цікавить додаткова інформація про НАТО. (Дані за результатами опитування фонду «Демократичні ініціативи»).

Філіпчук відзначив, що питання про проведення всеукраїнського референдуму з питання вступу до НАТО сьогодні передчасне, оскільки його результати можуть відобразити не усвідомлений вибір українського народу, а його неінформованість.

Раніше ForUm повідомляв, що заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогий вважає малоймовірним, що на засіданні комісії Україна-НАТО в Софії буде прийнято план дій щодо членства України в Альянсі.

Про це Хандогий повідомив в інтерв'ю журналістів під час візиту до Туреччини.

Він нагадав, що засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ заплановано на 27-28 квітня в Софії. Заступник міністра вважає, що до цього часу в Україні ще не буде сформовано уряд, а відповідно не буде заявлена його позиція про зовнішньополітичні пріоритети, зокрема, з питання членства України до НАТО. "Мені здається малоймовірним, що до Софії ми зможемо приїхати вже з сформованим урядом", - сказав Хандогий.

В той же час заступник міністра вважає, що в питанні прийняття плану дій щодо членства України до НАТО "немає ніяких прив'язок до тих або інших заходів НАТО" "Як тільки Україна буде готова, то за НАТО затримки не буде", - сказав він, нагадавши, що найближчим часом заплановано ряд важливих заходів, зокрема, в червні відбудеться засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363