Питання надійності та якості забезпечення споживачів Південно-Західного регіону України електричною енергією, стану виконання інвестиційних програм в 2005 році ВАТ «Вінницяобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго» ВАТ «Хмельницькобленерго» та ВАТ «Чернівціобленерго» розглянуто на спільній нараді з керівництвом Південно-західних областей, енергопостачальних компаній регіону, НЕК «Укренерго», НАК «Енергетична компанія України» та регіональних представництв Держенергонагляду під головуванням заступника міністра палива та енергетики України Сергія Тітенко. Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

Тітенко повідомив присутніх про проведення серії нарад, за участю керівництва регіонів України, щодо надійності та якості забезпечення споживачів України електроенергією, ініційованих Міністерством палива та енергетики України.

За його словами на сьогодні в електроенергетичному секторі склались об’єктивні тенденції щодо зміни політики в галузі. Відповідно до прийнятої Енергетичної стратегії України до 2030 року об’єми споживання електроенергії зростуть в декілька разів, тому сьогодні енергорозподільчим компаніям необхідно проводити відповідні ремонти, модернізацію діючого обладнання, будівництво нових об’єктів для видачі потужності.

Тітенко підкреслив на незадовільному виконанні обленерго інвестиційних програм. «Більшість компаній, відповідно до приписів, які надаються Держенергонаглядом, не виконують головної функції – забезпечення надійного та безперебійного енергопостачання споживачів України електроенергією. Тому, за пропозицією Мінпаливенерго, до роботи з формування інвестиційних програм енергорозподільчими компаніями будуть залучені представники інспекції з енергетичного нагляду», - зазначив він.

Заступник міністра палива та енергетики України повідомив, що в 2006 році, відповідно до наказу Мінпаливенерго, 90% коштів інвестиційних програм обленерго, затверджених Національною комісією з регулювання електроенергетики, повинні направлятьсь виключно на розвиток розподільчих мереж. Паралельно Державною інспекцією з енергетичного нагляду, яка отримала статус окремого органу, буде здійснюватись контроль за дотриманням встановлених вимог та будуть здійснюватись перевірки для уникнення зловживань з боку обленерго.

Окремо на нараді обговорено питання підпорядкування енергетичних об’єктів, які не входять в реєстр майна енергорозподільчих компаній. Вивчення цього питання та проведення ревізії таких об’єктів покладено на облдержадміністрації. Окрім того прийнято рішення про підготовку державними органами влади заходів щодо зовнішнього освітлення автошляхів в сільській і районних місцевостях.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

319