В «м'ясо-молочній» війні між Україною і Росією немає нічого хорошого. Про це сьогодні заявив журналістам Надзвичайний і Повноважний посол РФ Віктор Черномирдін, передає кореспондент ForUm’у.
«Якщо є і були порушення, їх не повинно бути… це не робить честі нашим службам. Якщо пропускають неякісне м'ясо, яке через Україну йшло до Росії і, напевно, осідало і в Україні», - відзначив він.
Черномирдін вважає, що представникам міністерств сільського господарства України і Росії необхідно сісти за стіл переговорів і розібратися в ситуації, що склалася. «Якщо є зауваження їх потрібно усувати. От і все», - підкреслив посол і додав, що від «м'ясо-молочних» воєн страждають, передусім, селяни.
Раніше ForUm повідомляв, що державний департамент ветеринарної медицини України не має наміру вводити заборону на ввезення в країну продукції тваринництва з Російської Федерацією.
«Питання закриття кордонів для російської продукції тваринництва на порядку денному державної ветеринарної служби не стоїть», - сказав головний державний ветеринарний інспектор України Іван Бісюк.
Крім того, Росія може анулювати дозволи на експорт молочної продукції, видані українським молокопереробним підприємствам Россільгоспнаглядом. Про це заявив керівник Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Сергій Данкверт.
При цьому він відзначив, що «якщо до 15 травня українські молокопереробні заводи не змінять систему приймання молока від населення, ми будемо вимушені припинити поставки їх продукції до Росії».
Данкверт також вказав на те, що «українська ветслужба, на жаль, не оцінила добрі наміри російської сторони». «Українці до цих пір не переглянули систему приймання молока від населення і не синхронізували свої виробничі стандарти з міжнародними», - підкреслив він.
Нагадуємо, що заборону на поставку молочної продукції в Російську Федерацію вже знято для деяких українських підприємств, частка яких у загальному експорті української молочної продукції до Росії складає близько 20%. Подальші кроки щодо врегулювання цього питання були визначені на засіданні двосторонньої комісії в Москві.
За підсумками перевірки російськими експертами дозвіл на експорт продукції був наданий шести молокопереробним підприємствам України, зокрема, АТ «Хмельницька маслосирбаза», ЗАТ «Гадячсир», ПП КФ «Прометей» (філіал «Менський сир»), ПП «Рось» (філіал компанії «Роменський молочний комбінат»), ЗАТ «Пирятинський сирзавод і «Балтському молочноконсервному комбінату» дитячих продуктів».
Як повідомили в прес-службі Мінекономіки, сторони узгодили застосування Правил визначення країни походження товарів, а також дотримання Росією і Україною процедур проведення захисних, антидемпінгових і компенсаційних розслідувань. Учасники засідання домовилися в стислі терміни обмінятися переліком проблемних питань і провести чергові консультації не пізніше другої декади травня 2006 року в Києві.
Українську делегацію очолював секретар української частини Комітету - заступник міністра економіки України Андрій Березний, російську - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації Віталій Савельєв.
Нагадуємо також, що Росія ввела заборону на імпорт тваринницької продукції з України з 20 січня 2006 року у зв'язку з численними порушеннями російського ветеринарного законодавства при ввезенні тваринницьких вантажів з України і за відсутності з боку ветслужби України дійового контролю за надходженням, переміщенням і переробкою небезпечної у ветеринарному відношенні м'ясної сировини, що представляє реальну загрозу занесення на територію РФ гострозаразних хвороб тварин і ввезення недоброякісної продукції, небезпечної для здоров'я людини.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом