З початку року українські прикордонники повернули на батьківщину 335 нелегалів з Молдови, а днями через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Мамалига-Крива» (українсько-молдавський кордон) на батьківщину було вислано 27 громадян Молдови.
Цих осіб затримали в Закарпатті прикордонники Чопського і Мукачівського прикордонних загонів за спробу незаконного перетину українсько-словацького кордону, повідомив прес-секретар Чернівецького прикордонного загону, майор Костянтин Лісник.
За його словами, група складалася з 15 чоловіків і 12 жінок. 20 з них мали при собі закордонні паспорти, двоє - внутрішні паспорти, 5 взагалі без документів. Переважна більшість - молоді люди від 20 до 35 років, які шукали підробітку в країнах Західної Європи.
Більшість громадян Молдови потрапила до України цілком законно, через пункти пропуску, але під час перетину кордону повідомили помилкову інформацію про мету своєї поїздки. Стосовно всіх цих осіб ухвалено рішення про заборону в'їзду до України строком на 5 років, передає «УНІАН».
У той же час, як повідомили в штабі Чернівецького прикордонного загону, останні півтора-два роки на українських кордонах відзначається різке збільшення кількості незаконних мігрантів – вихідців з країн колишнього СРСР. Так з початку року буковинськими прикордонниками видворено на батьківщину 335 громадян Молдови, які прямували на заробітки до Європи.
Сьогодні українські прикордонники все частіше затримують нелегалів з Вірменії, Узбекистану, Молдови, Грузії. Серед майже 18 тисяч незаконних мігрантів, виявлених протягом минулого року співробітниками Державної прикордонної служби України, понад 1950 узбеків і близько 2180 вірмен. У той же час виявлено тільки 1452 громадян Російської Федерації, а вихідців з Китаю і Індії відповідно - 1189 і 685 осіб. Проте, за словами К.ЛІСНИКА, лідером у списку донорів незаконних мігрантів до України на сьогодні є Молдова. «Вічних мандрівників» з цієї країни прикордонники в цілому виявили майже 3,5 тисячі.
Керівник прес-служби Чернівецького прикордонного загону також відзначив, що потрапити жителям Молдови до Західної Європи допомагають фірми-посередники. За його словами, в Молдові і сусідніх країнах «налагоджена ціла індустрія, яка спеціалізується на пошуку і переміщенні незаконних мігрантів, оформленні фальшивих паспортів, віз і інших документів». Всі затримані молдавани свідчать, що платять за незаконні послуги від 500 до 3 тисяч євро. Деякі, за їх словами, виплачують тільки частину коштів, а інші віддають вже після працевлаштування в Італії, Іспанії і Португалії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом