Президент України Віктор Ющенко зі своїми пропозиціями повернув для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, які призвані на учбові (або перевірочні) і спеціальні збори», прийнятий парламентом 16 березня.
Як повідомляє прес-служба глави держави, пропозиції Президента під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради представлятиме заступник міністра оборони України Володимир Пасько.
В своїх пропозиціях Президент відзначає, що даний закон не може бути підписаний, оскільки його положення не узгоджуються з нормами Конституції і законів України, не відповідають економічним можливостям держави. Зі свого боку глава держави вносить ряд пропозицій до даного закону.
16 березня Верховна Рада України прийняла зміни до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців і військовозобов'язаних, які призвані на учбові і спеціальні збори, внесені народним депутатом Леонідом Каденюком.
За це рішення проголосував 291 народний депутат з 396, зареєстрованих у залі, передає «УНІАН».
Зокрема, закон розширює коло осіб, на яких розповсюджуватимуться положення закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей». Зокрема це військовослужбовці ЗС України, інших створених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, спецпризначення, які проходять військову службу; військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби або внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, і членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли або пропали без вісті; військовозобов'язаних і резервістів, призваних на учбові (або перевірочні) і спеціальні збори, і членів їх сімей.
Закон також пропонує встановити для військовослужбовців 40-годинний робочий тиждень, а також мінімальну тривалість щорічної оплачуваної трудової відпустки військовослужбовця у розмірі 30 календарних днів при максимальній – 45 днів. При цьому тривалість відпустки залежатиме від терміну служби.
Закон також освітлює питання щодо прав військовослужбовців на оскарження неправомірних рішень і дій органів військового управління і командирів, підстави і розмір відповідальності посадовців за порушення норм законодавства про соціальний захист військовослужбовців, фінансування витрат, пов'язаних з соціальним захистом військовослужбовців.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом