Метеорологи прогнозують, що весняний паводок на Дніпрі цього року буде найвищим за останні 20 років.

"Такого рівня в Києві не було, починаючи з 1986 року, тобто 20 років", - повідомив керівник українського Гідрометцентру Микола Кульбіда на апаратній нараді в Київській міськадміністрації в п'ятницю.

За його словами, рівень весняного паводку на Дніпрі буде близько 690 см вище нуля.

Кульбіда також повідомив, що весняний паводок на річці Прип‘ять також буде дуже високим. Зокрема, за його словами, рівень буде вище, ніж в 1999 році, коли паводок був найвищим після аварії на Чорнобильській АЕС, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У зв'язку з цим очікується вихід вод річки Прип‘ять на забруднені плавні і не виключається, що кількість радіонуклідів, які будуть вимиті весняним паводком, може збільшитися, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Рівень весняного паводку на Десні очікується в межах 430-530 см вище умовного нуля, тоді як в 2005 році він становив 416 см.

За словами Кульбіди, вихід з берегів Десни приведе до затоплення частини території Києва, зокрема території садово-дачних ділянок.

Своєю чергою начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій Віталій Пшеничний відзначив, що очікуваний максимум може бути нижчим унаслідок регулювання весняного стоку київським і канівським водосховищами.

В той же час Пшеничний відзначив, що гідротехнічні споруди цих водосховищ на сьогодні перебувають в задовільному стані.

Він також повідомив, що весняний паводок у Києві очікується в кінці квітня – на початку травня на рівні 610-690 см над рівнем нуля. За станом на 5 квітня максимальний рівень води становив 509 см вище умовного нуля.

При пропуску паводку через київське і канівське водосховище і проходження максимуму по Дніпру біля Києва можливо часткове затоплення прируслових територій садово-дачної забудови Осокорки-Позняки, а також садово-дачної забудови Воскресенських і Русанівських садів, індивідуальних забудов в селі Бортничі і в Києві на вул. Корчуватська набережна. Також відбудеться перелив води через окремі ділянки лівобережної греблі Бортничі-Вишні із затопленням заплавних територій між греблею і лівим схилом Дніпровської долини. Внаслідок цього буде перервано або ускладниться проїзд по греблі транспорту.

Київська міськадміністрація має намір поставити перед правоохоронними органами питання про правомірність проведення робіт із штучного намивання грунтів біля дніпровської заплави.

За словами Пшеничного, внаслідок намивання великих і штучних масивів грунту і будівництва різного роду локальних захисних підпірних стінок відбувається звуження природної ширини основного русла Дніпра і його проток, а також зменшується можливість русла для пропуску високих вод.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

690