Європейські парламентарії висловлюються за необхідність надання Україні чіткої перспективи майбутнього членства в Євросоюзі.

Таку позицію під час обговорення парламентських виборів, які відбулися в Україні 26 березня, висловили більшість депутатів Європарламенту на пленарному засіданні у Страсбурзі в середу.

Всі промовці відзначили, що вибори в Україні були вільними, справедливими і відповідали міжнародним стандартам.

Європарламентарій Ребека Хармс (Німеччина ) висловила думку, що "Європа може повчитися у України". Вона аргументувала свою думку тим, що наприклад в Німеччині в голосуванні беруть участь не так багато громадян, як це було в Україні, які "усвідомили своє право голосувати". Депутат піддала різкій критиці вислів віце-президента Європейської комісії Гюнтера Ферхойгена про те, що "навіть через 20 років Україні не буде місця в ЄС", і відзначила, що такі висловлювання недопустимі. У зв'язку з цим Р.Хармс висловила думку, що європейські інститути "повинні бути більш амбітними в своїх пропозиціях Україні", повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Депутат Гражіна Станішевська (Польща), відзначивши, що минулі вибори "були вдалими ", також заявила, що ЄС "повинен дуже чітко визначити " позицію в плані права України на членство в ЄС. "Звичайно, критерії повинні бути досягнуті... Але тільки така пропозиція буде сигналом, достатньо сильним, щоб мобілізувати всі реформи", - сказала вона.

Депутати від Литви Сарунас Біруті і Лайма Андрікієне також висловилися на підтримку угоди про асоціацію. "Ми повинні надати більше підтримки Україні, і найкращий спосіб - угода про асоціацію", - сказав Біруті. "Ми знаємо, що Україна має право приєднатися до ЄС", - доповнила колегу Андрікієне.

Державний секретар Федерального міністерства закордонних справ Австрії Ханс Вінклер водночас висловився за просування "крок за кроком". "Ми не хочемо бігти перед тим, як ми можемо йти", - сказав він, запевнивши, що ЄС буде продовжувати і поглиблювати співпрацю з Україною.

Європейський комісар Беніта Ферреро Вальднер також заявила про готовність продовжувати співпрацю з Києвом, нагадавши, що після вступу України до СОТ між Україною і ЄС повинна бути створена зона вільної торгівлі "Це важливо для майбутнього України. Ми хочемо працювати разом з Україною", - сказала вона.

В Європейському парламенті за підсумками слухань, присвячених виборам в Україні, зареєстровано шість проектів резолюції, які будуть винесені на голосування у четвер.

Раніше ForUm повідомляв, що Європейська комісія готова працювати з будь-якою парламентською коаліцією в Україні, яка буде підтримувати європейський вибір.

Про це заявила в Страсбурзі під час дебатів стосовно України єврокомісар з питань міжнародних відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.

«Якою б не була коаліція, якщо вона згодна працювати з нами, ми із задоволенням підемо назустріч», - сказала комісар.

Вона наголосила, що Європейський Союз уже зараз готовий створити з Україною зону вільної торгівлі відразу після того, як Україна вступить до Світової організації торгівлі.

«Чи хочемо ми продовжувати співпрацю з Україною в рамках її просування до ЄС і в рамках політики сусідства? Відповідь однозначна: так», - сказала Ферреро-Вальднер.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

313