Виявлені порушення під час підрахунку голосів не дають підстав вимагати повного перерахунку голосів по виборах до Верховної ради. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, заявив сьогодні на прес-конференції голова правління Комітету виборців України Ігор Попов.

В той же час КВУ відзначає, що процес підрахунку голосів після голосування 26 березня пройшов з порушеннями процедурних норм, особливо щодо процедури передачі документів в окружні і територіальні виборчі комісії.

За словами Попова, декілька територіальних виборчих комісій вже визнали недійсними результати місцевих виборів або оголосили про перерахунок голосів. В багатьох інших скарги знаходяться на розгляді у виборчих комісіях і судах.

Попов підкреслив, що судові процеси і апеляції можуть затягнути на місяці оголошення результатів і початок роботи в новообраних радах.

Попов повідомив, що за один день роботи співробітникам, які проводитимуть перерахунок голосів, потрібно буде заплатити 25 млн. грн. «Це нереально зробити. Якщо буде ухвалене рішення про перерахунок голосів, то це рішення буде політичним», - сказав Попов. «Це буде першим кроком до відміни результатів виборів і розпуску парламенту», - вважає Попов.

За підсумками спостереження, КВУ рекомендує: ЦВК, всім окружним і територіальним комісіям оприлюднити результати голосування по всіх дільницях у кожному відповідному окрузі, для можливості звірки з даними, які є у розпорядженні штабів партій. Провести перерахунок голосів по тих виборчих дільницях, де є скарги спостерігачів з приводу порушень під час підрахунку голосів, а також по тих дільницях, протоколи про результати голосування в яких, викликаю підозри. КВУ також рекомендує в майбутньому проводити парламентські і місцеві вибори окремо.

«В день голосування 26 березня на виборчих дільницях працювало 5 тис. представників КВУ, що мають статус офіційних спостерігачів. Також представники КВУ спостерігали за процесом передачі протоколів у ТВК і ОВК, а також стежили за роботою цих комісій», - підкреслив Попов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

329