В ніч з суботи, 25 березня, на неділю, 26 березня, Україна переходить на літній час – стрілки годинника переводяться на одну годину вперед.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року №509, з урахуванням порядку відліку часу, діючого в країнах Європи з 1996 року, на території України вводиться такий порядок відліку часу: час другого часового пояса (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на одну годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на одну годину назад.
Уряд встановив, що рух залізничного, водного, повітряного і міжміського автомобільного транспорту загального користування, а також робота міжміського телефонного і телеграфного зв'язку на території України здійснюється за київським часом; відлік суднового часу в морі здійснюється за міжнародною системою часових поясів. При перебуванні судів на рейдах і в портах інших держав використовується час, який там встановлено.
Кабмін своєю постановою зобов'язав міністерства і відомства України, уряд Автономної Республіки Крим, обласні, Київську і Севастопольську міські державні адміністрації забезпечити своєчасну розробку і проведення заходів щодо переходу до порядку відліку часу, визначеного цією постановою, передає «УНІАН».
Державній комісії єдиного часу і еталонних частот України уряд доручив здійснювати контроль за дотриманням встановленого порядку відліку часу і організацію робіт за оцінкою його ефективності; інформувати заздалегідь населення через засоби масової інформації про перехід на літній час і про його відміну.
Системою переходу на літній час користуються понад 110 країн світу. Вперше годинникова стрілка була переведена у Великобританії в 1908 році, після чого багато країн перейняли цю пропозицію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом