Україна має намір активізувати співпрацю з Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Як повідомили в прес-службі Міністерства економіки, таке рішення було ухвалене сьогодні на першому засіданні Координаційної ради із зв'язків з ОЕСР під головуванням заступника міністра економіки Валерія П’ятницького, інформує «УНІАН».
У засіданні взяли участь представники міністерств закордонних справ, промислової політики, фінансів, агрополітики, юстиції, транспорту і зв'язку, палива і енергетики, природи, а також НАК «Нафтогаз України», Антимонопольного комітету, Держкомпідприємництва, Держмитслужби і Держкомстату.
Учасники засідання ухвалили рішення розробити національний план дій і визначити пріоритетні структурні підрозділи, участь в яких буде найбільш плідною для України і ОЕСР.
Організація економічного співробітництва і розвитку є однією з найголовніших міжурядових організацій, яка об'єднує 30 промислово розвинених країн. Організація визначає напрямки політичного, економічного і соціального розвитку країн світу. В структурі ОЕСР налічується близько 200 спеціалізованих комітетів, робочих груп і технічних підгруп, в роботі яких щорічно беруть участь близько 40 тисяч високопоставлених урядовців і фахівців різних країн. Під час засідань фахівці і урядовці обмінюються досвідом, знаходять вирішення проблем погодженої політики і координації внутрішньої політики.
Натепер Україна не є членом ОЕСР, але має асоційоване членство в Комітеті із сталі, є спостерігачем в Комітеті з ядерного палива Агентства ядерної енергетики (АЯЕ) і в Загальній робочій групі з питань ядерного законодавства АЯЕ-ОЕСР. Крім того, на запрошення ОЕСР Україна також бере участь в роботі Комітету із суднобудування, заходах Організації щодо питань сільського господарства, енергетики, фіскальної і фінансової сфер і тому подібне.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом