23 березня 2006 р. у приміщенні Орхуського інформаційного центру при Мінприроди України відбулась прес-конференція організаторів кампанії «Гарду – так!» - голови Національного Екоценру Сергія Таращука та члена Політради Громадянської партії “ПОРА” Євгена Дикого. Про це повідомив кореспондент ForUm’у.

У прес-конференції взяли участь Міністр охорони навколишнього природного середовища України Павло Ігнатенко, Міністр культури та туризму України Ігор Ліховий та заступник голови Державної служби охорони культурної спадщини Яків Діхтар.
 

Учасники прес-конференції повідомили, що 17 березня 2006 р., незважаючи на заперечення Мінприроди і Мінкультури України, XXXI сесія 4 скликання Миколаївської обласної Ради прийняла рішення погодитипроекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок державному підприємству "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" у постійне користування для виробництва та розподілення електроенергії (розміщення хвостової частини Олександрійського водосховища) земель державної власності, які входять до складу регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя", створеного без вилучення земель, загальною площею 27,7218 га. Цими діями вона фактично „освятила” знищення останнього ландшафту Запорозької Січи (саме тут був центр славетної Буго-Гардівської паланки), унікального тваринного та рослинного світу цієї території.

Громадянська партія “ПОРА”, місцеві екологічні організації безпосередньо під стінами Миколаївської облради виступили із протестом проти знищення історичних та природних пам’яток. Знайшлася і “група підтримки” знищення Бузького Гарду – свої пікети на підтримку атомників виставили Партія Регіонів та Блок “Не Так!”. Організатори акції наголосили, що це зайвий раз показало, яким політичним силам вигідно знищення нашої історичної пам’яті і самого природного середовища, яке формувало волелюбну козацьку націю.

Протести у Миколаєві 17 березня – лише частина громадської кампанії «Гарду – так!», яка триває з осені 2005 року. Громадянська партія „Пора” за підтримки екологічних громадських організацій та клубу «4 сторони», здійснила у Києві, Миколаєві та Южноукраїнську низку публічних заходів проти нехтування чинним законодавством і знищення нашої історичної святині – Бузького Гарду, зокрема екстремальний зимовий сплав порогами Південного Бугу та художню фотовиставку на паркані Секретаріату Президента України «Приречена краса: Україна, яку ми втрачаємо». Національний екологічний Центр України, Спортивний клуб водного туризму „4 сторони” за підтримки Українського центру народної культури „Музей Івана Гончара”, профільного комітету Верховної Ради України, Орхуського центру Мінприроди України, провели тематичну художню фотовиставку „Гарду – Так!” у Музеї Гончара.

Організатори кампанії запевнили, що не зупиняться до повної перемоги, тобто до надання Гранітно-Степовому Побужжю статусу національного природного парку і остаточної відміни планів затоплення цих унікальних земель. Зокрема оголошено про намір встановити там постійне чергування активістів Громадянської партії “ПОРА” та екологічних організацій з метою недопущення таємного незаконного заповнення Олександрівського водосховища. Табір активістів буде розташовано безпосередньо у зоні затоплення, щоб унеможливити «несподіване» чи «випадкове» затоплення.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України не погодило проект відведення заповідних земель під затоплення. При цьому, Мінприроди України зазначило цілу низку порушень чинного природоохоронного законодавства що відбулися при розробці і втілення Уточненого проекту будівництва Ташлицької ГАЕС і відбудуться у разі введення в дію цього довгобуду. Аналогічну позицію зайняло Міністерство культури та туризму України та Державна служба охорони культурної спадщини.

Представники Мінприроди та Мінкультури підтвердили свій намір надалі співпрацювати із громадськістю у боротьбі за збереження Гранітно-Степового Побужжя. Зі свого боку організатори кампанії «Гарду – Так!» висловили сподівання, що Кабінет міністрів дослухається до громадської думки, і зокрема залучить представників громадськості до робочої групи Кабміну, яка найближчим часом має готувати рішення Ташлицької проблеми. Організатори наголошують, що кампанія проти атомної сваволі, за збереження Бузького Гарду триває.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

357