На сьогодні в Україні пташиного грипу немає, повідомив віце-прем'єр-міністр України з питань АПК Юрій Мельник сьогодні на зустрічі з журналістами в ході міжнародного семінару з питань ефективної протидії і профілактики високопатогенного грипу птиці.

За його словами, повністю ліквідовано пташиний грип і знято карантин у тих пунктах, де раніше було зареєстровано це захворювання. «Нових осередків пташиного грипу в Україні на сьогодні немає», - заявив Мельник.

Глава Державного департаменту ветеринарної медицини Іван Бісюк відзначив, що на сьогодні в Україні проводяться лабораторні випробування вакцин, завезених з Китаю, Нідерландів й інших країн, проте ці дослідження триватимуть ще, мінімум, 60 днів, після чого фахівці вийдуть на відповідні рішення. В той же час Бісюк відзначив, що Україна також працює над створенням вакцини від пташиного грипу, зокрема таку роботу проводять вчені харківського інституту. При цьому Бісюк відзначив, що міграція птахів вже почалася, і «ми повинні бути готові до різної кількості неблагополучних пунктів».

Як повідомив Мельник, з бюджету для компенсації населенню за вилучену птицю було виплачено 1,5 млн. грн.

У свою чергу голова Ради директорів Асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко повідомив, що бізнес-структури вже витратили більше 45 млн. грн. на захист підприємств і посилення ветеринарного контролю для недопущення попадання вірусу пташиного грипу до України. При цьому він відзначив, що цього року компанії не змінили бізнес-прогноз щодо виробництва, і планується збільшити виробництво м'яса птиці на 150 тис. тонн, а виробництво яєць - на 0,5 млрд. штук, передає «УНІАН».

Як повідомив перший заступник головного державного ветеринарного інспектора України Володимир Горжєєв, за дорученням Міністерства аграрної політики України були обстежені всі птахівничі господарства України (707 підприємств) і 6 з них були закриті за недотримання заходів щодо утримання птиці. Це не великі підприємства, а дрібні фермерські господарства, додав він. Крім того, за словами Горжєєва, була зроблена велика кількість письмових зауважень і розпоряджень. Він відзначив, що ветслужби на місцях повинні проконтролювати, як власники усувають недоліки і виправляють зауваження, а також простимулювати перехід всіх птахівничих підприємств на закритий режим роботи.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

300