Президент України Віктор Ющенко обговорив з главою Національного банку Володимиром Стельмахом ситуацію на ринку банківських послуг.
Як повідомляє прес-служба глави держави, Стельмах проінформував Президента, що для запобігання афер на ринку житла Національний банк в межах своєї компетенції провів перевірку 19 банків і фінансових установ на предмет дотримання законодавства при відкритті рахунків підприємств, що працюють у сфері будівництва житла.
Зокрема, НБУ перевірив установи, які співпрацювали з інвестиційно-будівельною групою "Еліта-Центр», передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, перевірка засвідчила, що ці банки в цілому працюють в законодавчому полі і в їх діяльності не виявлено істотних порушень. Банки, що співпрацювали з групою «Еліта-центр», здійснювали розрахунки виключно в національній валюті, і фактів перерахування коштів за межі країни не зафіксовано.
На думку Стельмаха, результати перевірки свідчать, що банківський сектор не причетний до цієї будівельної афери.
Президент і глава НБУ також обговорили механізми запобігання залучення банківської сфери до фінансово-інвестиційних афер, а також механізми захисту вкладників-інвесторів.
Ющенко дав низку доручень силовим структурам з метою розробки більш дієвого механізму запобігання подібних афер.
Співрозмовники також обговорили ситуацію на валютному ринку. Президент доручив керівнику НБУ провести широку інформаційну роботу, щоб припинити спекуляції на тему стабільності гривни. Глава держави підкреслив, що ці спекуляції носять виключно передвиборчий популістський характер . "Зараз для коливання валютного курсу немає ніяких підстав, і ситуація залишається стабільною і прогнозованою", - запевнив глава Нацбанку.
Раніше ForUm повідомляв, що Комітет інвесторів компанії «Еліта-центр» заявляє, що їх обкрали при прямому потуранні київської влади.
Про це говориться у відкритому зверненні Комітету інвесторів групи компаній «Еліта-Центр» до громадян України.
Комітет відзначає, що “Київська міська влада на чолі з Омельченком усунулася від вирішення проблем потерпілих людей в результаті зухвалої квартирної афери. Сьогодні відповідальні працівники місцевої адміністрації намагаються всіма силами замовчувати реальні факти того, що насправді відбулося в столиці”.
Члени комітету заявляють, що їх обікрали “при прямому потуранні влади. Або навіть гірше – при її сприянні”. На їх думку, “про це свідчать численні документи, які ретельно приховують від об'єктивів телекамер”.
Члени комітету підкреслюють, що будуть послідовні і доведуть свою правоту, а також просять громадськість поставитися до їх акцій протесту з розумінням.
Нагадаємо, що в результаті будівельної афери компанії «Еліта-Центр» в Києві постраждали понад 1,5 тис. людей. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами угоди про пайову участь у будівництві будинків у різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося.
Нагадаємо також, що київська влада збирається виділити близько 20 ділянок під будівництво комерційного житла з подальшим його продажем, за рахунок чого будуть компенсовані витрати на будівництво житла вкладникам «Еліта-Центр».
Про це заявив перший заступник голови Київської міської держадміністрації, співголова комісії з перевірки фактів неправомірної діяльності «Еліта-Центру» Валерій Борисов на засіданні Комітету ВРУ з питань будівництва, житлово-комунального господарства і зв'язку.
«Якщо для задоволення цих людей (відшкодування коштів вкладникам «Еліта-Центр») необхідно 9 або 10 (майданчиків), ми підбираємо умовно 20 майданчиків, які дамо забудувати на комерційній основі, продати і покрити збитки компаній, які здійснюватимуть будівництво фактично безкоштовних квартир», - сказав Борисов.
При цьому, за його словами, столична влада постарається виділити нові ділянки якомога ближче до ділянок «Еліта-Центр», які на сьогодні арештовані. Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення угод на одні і ті ж квартири.
Нагадаємо також, що Київський міський голова Олександр Омельченко своїм розпорядженням затвердив низку заходів щодо будівництва житла для громадян, які постраждали від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній «Еліта-Центр».
Про це повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації.
Як наголошується в документі, наразі Головним управлінням МВС України в Києві накладено арешт і заборону на будь-які дії з окремими земельними ділянками, на яких передбачалося будівництво житла за інвестиційними угодами з «Еліта-Центр».
Зокрема, на вул. О.Шмідта, 26, 26-6, 26-в, 26-г, 34-42, вул. Героїв Сталінграду, 7-б, вул. Курнатовського, 7-6, вул. П.Запорожця, 15-е, вул., Лабораторній, 12, вул. Будівельників, 18-а, просп. Маяковського, 17-в. Враховуючи це, Головному управлінню земельних ресурсів спільно з постійними комісіями Київради із питань землекористування, з питань містобудування і архітектури, Головним управлінням містобудування, архітектури і дизайну міського середовища до 1 березня доручено подати пропозиції щодо земельних ділянок, які можуть бути надані для будівництва житлових будинків натомість відзначених.
Згідно з розпорядженням, замовником будівництва житлових будинків, у тому числі для громадян, потерпілих від афери “Еліта-Центру”, визначено комунальне підприємство „Київське інвестиційне агентство” . Це підприємство має оформити право користування земельними ділянками, які будуть визначені під будівництво житла для потерпілих, отримати початкові дані на проектування, розробити і затвердити в установленому порядку проектно-кошторисну документацію, а також визначити генеральні проектні і будівельні організації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом