Верховна Рада ухвалила в першому читанні й за основу проект закону про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» щодо посилення захисту прав позичальників. За ухвалення закону проголосувало 269 народних депутатів, передає кореспондент Forum'у.

Ухвалення закону призведе до коригування закону України про іпотеку і нотаріат, якими забороняють виселяти боржників із житлових приміщень.

Як заявив голова Ради Володимир Гройсман у суботу, 27 грудня, цей закон буде ухвалений у другому читанні за скороченою процедурою.

Законопроектом пропонується заборонити вилучати в безспірному порядку на підставі виконавчого припису нотаріуса житлове нерухоме майно, яке відповідає критеріям, визначеним у цьому законі; заборонити примусове виселення мешканців такого житлового майна в будь-якому порядку; заборонити вилучати в безспірному порядку на підставі виконавчого припису нотаріуса інше майно (майнові права), що згідно із законодавством або кредитним договором підлягає стягненню з позичальника, зазначеного в цьому законі, в разі недостатності коштів, одержаних стягувачем від реалізації (переоцінки) предмета застави (іпотеки).

Автори законопроекту передбачають, що ухвалення цього проекту закону дозволить мінімізувати випадки безпідставного позбавлення житла, зменшити кількість безпритульних осіб, призведе до скорочення бюджетних видатків на їх соціальний захист, підвищить ефективність захисту прав дітей, затвердить у суспільстві основоположні принципи захисту прав людини.

Нагадаємо, раніше Рада внесла до порядку денного після довгих суперечок цей законопроект.

Віталій Виголов, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом