У Слідчому комітеті Росії заявили про отримання доказів причетності українського військового літака до катастрофи малайзійського лайнера Boeing-777 на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Слідчого комітету.

Як повідомляється, слідчі учора ввечері (23 грудня) зустрілися з українським військовослужбовцям, який підтверджує, що добровільно залишив військову частину і перейшов на територію РФ.

«Зі свідчень тепер уже свідка, якому з метою гарантування його безпеки надано псевдонім, цивільний літак «Боїнг-777» рейсу МН-17 міг бути збитий 17 липня поточного року бойовим літаком СУ-25 ВПС України, пілотованим капітаном ВПС України льотчиком Волошиним. При цьому бойовий виліт був здійснений з аеродрому, дислокованого у районі міста Дніпропетровська. Саме на цьому аеродромі служив свідок. За його свідченнями, він особисто бачив, як перед вильотом літак Волошина був споряджений ракетами «повітря-повітря» типу Р-60, якими в звичайних умовах при здійсненні бойових вильотів літаки Су-25 не споряджалися. Як розповів свідок, у такому спорядженні літаків просто не було необхідності, бо у представників народного ополчення на озброєнні немає авіації», - сказано в повідомленні.

«Ті факти та відомості, які мав у розпорядженні і про які чітко, не плутаючись, розповідав свідок, переконують слідчих, що свідчення його правдиві, що, до речі, й підтвердило дослідження на поліграфі. Для слідства ці свідчення дуже важливі, і найголовніше, що вони збігаються з тими даними, які були у слідчих з інших джерел, і підтверджують факт перебування в повітрі українського літака Су-25 під час катастрофи «Боїнга». Зокрема, з показів низки свідків - громадян України, які проживають в районі падіння «Боїнга-777», випливає, що незадовго до катастрофи вони бачили у небі в безпосередній близькості від пасажирського лайнера військовий літак», - додають в прес-службі СК.

Таким чином, у повідомленні наголошується, що «показання свідка є не єдиним, але дуже важливим доказом того, що до катастрофи «Боїнга» причетні українські збройні сили».

У відомстві повідомили, що, оскільки свідку може загрожувати небезпека, слідство вирішує питання про надання йому державного захисту за програмою захисту свідків.

Зазначимо, 23 грудня Слідчий комітет Росії перевіряв інформацію про катастрофу літака «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що з'явилася в «Комсомольской правде».

Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що прямував за курсом Амстердам - Куала-Лумпур, зазнав катастрофи у Донецькій області в Україні. На борту перебувало 298 осіб. Всі вони загинули.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

33