Всеукраїнська акція протесту позичальників і вкладників банків висунула нові вимоги до уряду. Про це повідомив голова організації «Рух за справедливість» Іван Карасьов.

За його словами, незважаючи на протести, держава, як і раніше, захищає акціонерів і власників банків, а не вкладників і позичальників.

У коментарі журналістам він зазначив: «Кабмін і НБУ дозволяє банкам "вибивати" борги з позичальників, але при цьому не дає вкладникам реальних механізмів повернення депозитів».

Карасьов також вважає, що держава не оголосила воєнного стану в тому числі в тому числі через те, що це стало б форс-мажором, що дозволяє позичальникам зробити перерву у виплатах. Крім того, національні рейтингові агентства вводили в оману своїх клієнтів, неадекватно оцінюючи загрозу банкрутства українських банків - мінімум 9 банків на момент банкрутства мали рейтинг на рівні інвестиційного.

У зв'язку з чим мітингувальники наполягають на включенні в тимчасові адміністрації в неплатоспроможних банках представників комітету вкладників.

Нагадаємо, з 16 грудня біля Верховної Ради проходить Всеукраїнський мітинг позичальників та вкладників банків. Основна мета акції - донести до депутатів основні вимоги народу і переконати їх в короткий термін прийняти закони, які захищали б усіх постраждалих від девальвації гривні і свавілля банківської системи.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

67