Ціни на нафту Brent зростають, оскільки багато компаній планують скоротити інвестиції в геологорозвідку після різкого падіння цін.

До 7:40 за київським часом ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,07 дол. - до 61,25 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI подешевшали на 0,11 дол. - до 56,36 дол за барель.

Chevron Corp на невизначений час відклала плани буріння в морі Бофорта, а Marathon Oil майбутнього року знизить капіталовкладення на 20%. Канадські нафтові компанії Husky Energy, MEG Energy та Penn West Petroleum також планують скоротити інвестиції, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Brent подешевшала на 50% з червня за рахунок підвищення видобутку нафти в США, відмови ОПЕК від зниження виробництва і слабке зростання світової економіки.

«Схоже, інвестори намагаються підтримати ціни близько 60 дол. за барель. Але оскільки США добувають багато нафти, тенденція до зниження цін продовжиться. Думаю, Brent все одно через деякий час знову впаде нижче 60 дол.», - сказав аналітик Phillip Futures у Сінгапурі Деніел Енг, додавши, що скорочення інвестицій у геологорозвідку почне позначатися на цінах у другому кварталі майбутнього року.

Запаси нафти в США знизилися на 847 тис. барелів минулого тижня, за даними Управління енергетичної інформації, за прогнозу зниження на 2,3 мільйона барелів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

163