До Верховної Ради внесли законопроект, яким пропонується встановити кримінальну відповідальність за заклик до непокори, до відмови правоохоронців та військовослужбовців виконувати законний наказ керівника, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Відповідний законопроект (№1295) «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заклик до непокори» зареєстрований у Верховній Раді України 8 грудня депутатом Іриною Фриз.

Автор законопроекту пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею, яка передбачає, що заклик до непокори, заклик до відкритої відмови працівника правоохоронного органу, військовослужбовця Державної прикордонної служби України, Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України виконати законний наказ начальника у сфері захисту територіальної цілісності України, Державного кордону України, державного суверенітету України, протидії збройній агресії, - карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Водночас дії, які вчинені групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Передбачається, що ті ж дії, вчинені працівником правоохоронного органу, військовослужбовцем Держприкордонслужби, ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У законопроекті наголошується, що заклик до непокори, вчинений в умовах воєнного стану, карається позбавленням волі на строк від восьми до десяти років.

Законопроектом передбачається, що кримінальна відповідальність настає тільки в разі, коли заклик до непокори стосується лише законного наказу начальника. Таким чином, законопроект зберігає можливість уникнути відповідальності у випадках закликів, пов'язаних із незаконними наказами начальника, які суперечать Конституції України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

44