Голова Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко своєю заявою про те, що доля цифрового провайдера «Зеонбуд» «вирішується на самому верху» показав, що національний регулятор порушує принципи роботи держоргану, які закріплені в українському законодавстві. Такої думки дотримуються експерти ринку, йдеться в публікації ГолосUA.

«Про яку законність, незалежність та прозорість може йтися, якщо рішення приймає хтось невідомий нагорі та поза стінами Нацради?» - відзначають фахівці.

Вони підкреслюють, що законом «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення» забороняється Нацраді делегувати свої повноваження третім особам.

Експерти задаються питанням: «У чому полягає інтерес зацікавлених «нагорі», і чи є у них законні повноваження для даного інтересу до приватної комерційної компанії, що здійснює громадську комерційну діяльність? І чи це не є кримінальним злочином - втручання у роботу державного органу?»

«Звичайно, така заява керівника Нацради нам здалася трохи дивною, адже тільки три тижні тому регулятор провів повну (хоча й незаконну) перевірку діяльності компанії і не виявив серйозних порушень, за винятком кодування сигналу частини каналів. Але це загальновідома проблема, де «Зеонбуд» швидше постраждала сторона від непослідовних рішень Нацради. І раптом - «доля нагорі», - так прокоментували висловлювання глави національного регулятора у «Зеонбуді».

У компанії повідомили, що до порушень Нацрадою норм законодавства, положень інструкцій та нормативних актів вони вже вимушено звикли. «Ми пишемо заперечення, публікуємо релізи, звертаємося до суду, все як у цивілізованих людей. Ми зараховуємо це до тимчасових проблем входження нового складу регулятора в процес, сподіваємося, що Нацрада буде працювати все більше і більше в законодавчому полі і буде утримуватися від прийняття вольових рішень», - зазначили у «Зеонбуді».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
853 грн.