Нафта продовжує дешевшати в п'ятницю на даних про рекордні знижки, що надаються Саудівською Аравією азіатським покупцям нафти.

Січневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:38 за московським часом в п'ятницю знизилися в ціні на $0,48 (0,69%) - до $69,16 за барель. До закриття ринку в четвер вартість ф'ючерсів опустилася на $0,28 (0,4%) і склала $69,64 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $0,37 (0,55%) - до $66,44 за барель. За підсумками попередньої сесії контракт подешевшав на $0,57 (0,85%), до $66,81 за барель.

У четвер Саудівська Аравія повідомила про зниження цін на нафту з поставкою в січні для клієнтів з Азії на $1,5-1,9 за барель у порівнянні з грудневим рівнем, для американських клієнтів - на $0,1-0,9, повідомляє Інтерфакс.

Саудівська Аравія не має наміру субсидіювати Іран, Ірак і Венесуелу і розраховує, що ринок сам визначить вартість нафти з урахуванням нинішніх обставин, вважає віце-голова дослідницької компанії IHS і засновник Кембридзької асоціації енергетичних досліджень Деніел Єргін.

«По суті, це нова гра в нафтовому світі, - заявив Єргін в інтерв'ю Bloomberg TV. - Валютні резерви Саудівської Аравії становлять майже $800 млрд, і країна може дозволити собі перечекати цей момент».

«Здається, Саудівська Аравія отримає те, що хоче, - відзначає старший аналітик з енергетичних ринків Price Futures Group в Чикаго Філ Флінн. - Ціни на нафту залишаться під тиском».

У листопаді ОПЕК вирішила не міняти цільовий обсяг видобутку нафти з поточного рівня в 30 млн барелів на добу, незважаючи на падіння нафтових котирувань. Саудівська Аравія, найбільший виробник в ОПЕК, наполягла на такому рішенні для того, щоб зберегти свою частку ринку перед обличчям зростаючого видобутку в США, вважають аналітики.

На цьому тижні Brent подешевшала на 1,4%, з початку поточного року ціна впала на 38%. Вартість WTI на цьому тижні піднялася на 0,4%.

Нагадаємо, ціни на еталонний нафтовий кошик Brent 5 грудня трималися близько 70 дол. за барель, поки інвестори намагалися знайти стабільний діапазон після 40% падіння котирувань з червня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

42