У списку потенційних кандидатів на тимчасові адміністрації зараз є ще близько десяти банків, заявив у четвер заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик. Про це повідомляють «Вести».

«Ніхто не візьметься стверджувати, що 33 - чудова цифра, на якій ми цього року зупинимося», - сказав він і додав, що в першому півріччі 2015 р. аналогічна динаміка щодо збільшення кількості проблемних банків може зберегтися.

При цьому він повідомив, що в ході перевірок неплатоспроможних банків, тимчасові адміністратори повідомили про незаконне виведення активів на загальну суму в 50 млрд грн (тільки на «Брокбізнесбанк» припало 25 млрд грн). У зв'язку з цим, було подано 316 позовів, з яких суди прийняли у провадження 152.

За словами Андрія Оленчика, було порушено 44 кримінальні справи проти топ-менеджерів банків та акціонерів (акціонерів довелося близько 10 справ).

Заступник директора Фонду нагадав, що всього за свою історію його організація прийняла рішення про введення тимчасової адміністрації в 65 банків: 32 за старою процедурою і 33 за новою.

Нагадаємо, що за підсумками жовтня 2014 р. активи Фонду гарантування вкладів скоротилися на 1,74% - до 10,868 млрд гривень. Але після запровадження тимчасової адміністрації в VAB Банк, депозитний портфель якого перевищує 10 млрд грн, керівництво Мінфіну повідомило, що має намір перерахувати до Фонду додаткові 7,5 млрд грн (із раніше обіцяних 10,1 млрд грн). А глава НБУ Валерія Гонтарева днями заявила про плани її відомства виділити Фонду гарантування ще 10 млрд грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

еврозима
3159 грн.
53
Теги