Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ОБСЄ ризикує піти в небуття як організація, яка не здатна ефективно вирішувати сучасні виклики. Про це він заявив, виступаючи на 21-му Міністерському засіданні ОБСЄ в швейцарському Базелі.

На його думку, щоб цього уникнути, ОБСЄ повинна більш рішуче шукати шляхи вирішень сучасних та майбутніх криз.

«Організація має зробити більш рішучі кроки в пошуках ефективних відповідей викликам, які існують і виникають. Інакше є загроза, що ОБСЄ піде в небуття як орган, що не має авторитету», - сказав Клімкін.

Він також нагадав про Будапештський меморандум, річниця підписання якого припадає на 5 грудня, і довіру, яку було зруйновано РФ. Клімкін наголосив, що подібна доля може спіткати один з основних документів ОБСЄ - Гельсінський заключний акт 1975 року, якщо не будуть зроблені відповідні кроки, повідомляє Укрінформ.

Глава українського МЗС також наголосив, що інструменти ОБСЄ, прийняті для вирішення кризи в Україні, виявилися обмеженими.

«Якщо ОБСЄ шукатиме себе як організація, що ефективно реагує на сучасні виклики, то необхідний конкретний прогрес у низці сфер», - підкреслив міністр.

У цьому контексті Клімкін, зокрема, наголосив на важливості відновлення довіри між державами - учасницями ОБСЄ, підтвердження поваги до міжнародного права і міжнародно визнаних кордонів, посилення ролі ОБСЄ у запобіганні конфліктів, об'єднання зусиль європейських країн у боротьбі з пропагандою і посилення механізмів ОБСЄ щодо захисту прав людини.

Нагадаємо, станом на 17 листопада в складі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі в Україні працює 301 спостерігач із 39 країн - учасниць ОБСЄ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

29