Причин переведення зарплатних проектів бюджетників у державні банки немає. Таку думку висловив Forum'у економіст, генеральний директор інвестиційно-банківської компанії «European Capital Management» Вадим Браїловський.
«В Україні немає об'єктивних причин для монополізації банківського обслуговування держсектору, а лобіювання цього питання в уряді керівництвом «Ощадбанку» є проявом недобросовісної економічної конкуренції на банківському ринку України», - зазначив Браїловський.
За словами фінансиста, Антимонопольний комітет України звернувся до уряду в рамках чинного законодавства.
«Дії уряду України не повинні бути спрямовані на примусове переведення бюджетників тільки в державні банки, обмежуючи вибір обслуговування. Має бути проведений державними підприємствами тендер на обслуговування зарплатно-карткових проектів, як серед державних, так і серед комерційних банків, зокрема - серед великих системних українських банків, які мають розвинену банкоматну мережу та мережу відділень банків», - пояснив фінансист.
Браїловський зазначив, що на підставі результатів розслідування АМКУ, ухвалені Кабінетом Міністрів України протокольні рішення про переведення держпідприємств та їхніх співробітників на обслуговування з комерційних у державні банки були ухвалені не з об'єктивних причин, а на основі клопотання керівництва «Ощадний банк України».
«Всім державним банкам належить лише 8% від банкоматів, що діють на українському ринку, тоді як зняття готівки в банкоматній мережі є домінантною операцією і становить близько 80-90% серед власників зарплатних карток. Таким чином, у разі переведення бюджетників на отримання зарплати за картками державних банків, співробітники держпідприємств і бюджетних організацій будуть змушені користуватися послугами зняття готівки за іншими тарифами, ніж у державних банках», - уточнив Браїловський.
На думку експерта, за поточних обставин необхідно переглянути список банків, які обслуговують зарплатні проекти.
«Незважаючи на те, що АМКУ стверджує, що сьогодні в Україні законне право обслуговувати співробітників державних та бюджетних організацій мають 60 вітчизняних банків, у тому числі і три державні банки, виходячи з поточної складної фінансової ситуації, ліквідності банківської системи України, відтоку депозитних вкладів у банках України, які з початку 2014 року склали понад 125 млрд гривень, потрібно переглянути список банків України, що мають законне право обслуговувати заробітну плату працівників державних і бюджетних організаціях у рамках банківського продукту «зарплатно-карткові проекти», - резюмував фінансист.
Нагадаємо, з березня по вересень 2014 року уряд видав низку доручень щодо відпрацювання питання переведення зарплатних проектів бюджетних організацій на обслуговування в державні банки.
Антимонопольний комітет звернувся до уряду з листом з вимогою забезпечити дотримання чинного законодавства про захист економічної конкуренції на ринку банківського обслуговування державних підприємств та їхніх співробітників.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом