Передбачувана концепція суспільного телебачення сира і не обіцяє нічого нового. Таку думку висловила Forum'у член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.
«Я брала участь у групі з обговорення суспільного телебачення. На жаль, дуже багато хто не «дозрів» ще до того, яким це телебачення повинно бути. Я бачила пропоновану концепцію і не побачила ніякої особливої різниці між тим, що є, і тим, що пропонують. Та концепція (суспільного телебачення - Ред.), що я бачила - дуже сира і не відповідає навіть на основне питання інформаційної безпеки», - зазначила експерт.
«Ті держкомтелерадіо, які зараз є по всій Україні, залишаються такими ж, з тими ж творчими співробітниками. Керівники, які там були по 10-15 років, спокійно вважають, що вони і повинні залишитися. Я була здивована, побачивши, яким чином систему мають намір реформувати зсередини. У 2005 році Андрію Шевченку не вдалося реформувати Перший національний, тому що він не прийшов до думки, що необхідно міняти шляхом ліквідації, набору нових людей, за новими принципами і під нову концепцію», - пояснила Бабич.
Також політолог підкреслила, що фінансування суспільних телеканалів з державного бюджету обмежує їх діяльність.
«Не вирішується ще одне важливе питання - залежності суспільного телебачення від влади, оскільки воно фінансується з держбюджетів і голови обласних адміністрацій справляють на нього великий вплив. І ті канали, які зараз є в регіонах, обслуговують владу, служать «підставкою для мікрофону», розповідаючи, що зробила влада. Немає розслідувань, гострих тем», - уточнила Бабич.
Політолог припустила, що якісь спроби запустити в ефір подобу суспільного телебачення з 1 січня 2015 року можуть бути, але, за її словами, це буде не те суспільне телебачення, яке потрібне українському суспільству.
«Потрібно не реформувати, а зносити і будувати абсолютно нове. В політиці зараз намагаються поміняти систему. А її не міняти треба, а пропонувати зовсім інший альтернативний спосіб побудови держави. Так і в питанні суспільного телебачення - необхідно запропонувати альтернативний спосіб. Враховуючи, що це ті ж самі творчі колективи, ті ж ресурси та інше, - це неможливо. 15 тисяч співробітників, які там працюють, просто не потрібні для створення громадського каналу. Я розумію, що всім потрібна робота, але якщо ми хочемо побудувати дійсно суспільне телебачення, то починати потрібно з концепції, й зовсім по-іншому це робити», - уклала Бабич.
Нагадаємо, законопроект №1076 «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» був прийнятий Верховною Радою в квітні, а підписаний в травні 2014 року. Документом були встановлені правові підстави діяльності суспільного телебачення та радіо.
22 травня 2014 року заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар повідомила, що Суспільне мовлення в Україні почне працювати з 1 січня 2015 року.
Як повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».
Суспiльство