Міністерство аграрної політики України звинувачує Міністерство фінансів України в тому, що воно перешкоджає отриманню аграріями дотацій. Про це повідомили в прес-службі Мінагрополітики.

Так, 2 березня 2006 р. Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання в 2006 році коштів державного бюджету, які виділяються на фінансову підтримку виробництва продукції рослинництва шляхом дотування, передає «УНІАН».

7 березня, був затверджений зведений реєстр зі всіх без виключення областей, а це - майже 14 тисяч сільгоспвиробників, які мають право на дотацію на посіви озимих культур. Того ж дня, відзначається у повідомленні, Міністерство аграрної політики отримало лист від Міністерства фінансів, в якому містилися «надумані і необґрунтовані вимоги обов'язкового підписання реєстрів начальниками контрольно-ревізійних управлінь. Ця примха була виконана 9 березня».

Як повідомляє Мінагрополітики, на нараді в Кабінеті Міністрів України, яка відбулася в понеділок, 13 березня, було ухвалено рішення про найшвидше фінансування, що частково зроблено в той же день. Але Мінфін висунув нову вимогу про те, що посіви озимих потрібно перевіряти. «Наразі для цього потрібно, як мінімум, розгрібати сніг на полях», заявляють у Мінагрополітики.

«Таким чином, рішення Верховної Ради України і рішення уряду розбивається об банальну дурість урядовців Мінфіну. Саме тому селяни не можуть отримати кошти, потрібні на закупівлю пального, добрив, на всі весняно-польові роботи», - наголошується в повідомленні Мінагрополітики.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив порядок використання в 2006 році коштів Державного бюджету, які виділяються на фінансову підтримку виробництва продукції рослинництва шляхом дотування. Дотація надається на підставі даних про площу, на якій зійшли озимі під урожай 2006 році.

Згідно з постановою, дотації на озимі культури - пшеницю, тритикале, жито, ячмінь і рапс складуть 100 грн. на 1 га посівів.

На ярини: пшеницю, ячмінь, овес, горох, кукурудзу, сою, рапс (кользу), гречку, просо і рис - 65 грн. на 1 га; льон-довгунець і коноплі - 380 грн. на 1 га, на інші сільськогосподарські культури, які вирощуються на зрошуваних землях, - 53 грн. на 1 га.

На озимі культури (пшеницю, тритикале, жито, ячмінь і рапс) і ярі культури (пшеницю, ячмінь, овес, горох, кукурудзу, сою, рапс (кользу), гречку, просо, рис), які вирощуються на зрошуваних землях, надається додаткова дотація у розмірі 53 грн. на 1 га посівів.

Для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на дотацію, управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій створюють комісії, до яких входять представники Державної насінної інспекції, водного господарства, органів державної статистики, контрольно-ревізійної служби, управління економіки, енергозабезпечуючої організації, ради сільськогосподарських товаровиробників, районної асоціації фермерів і приватних землевласників України.

У Держбюджеті України на 2006 рік передбачено 1 млрд. 993 млн. грн. на дотації рослинникам і тваринникам.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275