Україна вважає можливим підписання угоди про навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства в Чорному і Азовському морях після документального оформлення власності України на об'єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення відповідно до українського законодавства. Про це сказав на брифінгу керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук.

За його словами, на засіданні робочої групи з питань навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства в Чорному і Азовському морях 14-15 березня сторони домовилися підготувати проект угоди про навігаційно-гідрографічне забезпечення безпеки мореплавства в Чорному і Азовському морях. Також сторони домовилися почати роботу над проектом угоди про порядок взаєморозрахунків за використання об'єктів навігаційно-гідрографічного забезпечення в Чорному і Азовському морях, повідомляє «УНІАН».

Філіпчук нагадав, що Росія підтвердила право власності України на об'єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення, які вона орендувала на території України.

Як повідомлялося раніше, 14-15 березня у Києві проходило засідання робочої групи з питань навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства в Чорному і Азовському морях Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації і його перебування на території України українсько-російської міждержавної комісії Ющенко-Путін.

14 березня на прес-конференції радник Міністерства оборони України Сергій Бізнюков повідомив, що російська сторона визнає, що навігаційно-гідрографічне обладнання в Криму є власністю України.

Своєю чергою начальник державної установи «Держгідрографія» Міністерства транспорту і зв'язку України Сергій Симоненко відзначив, що позиції української і російської сторін в питанні про спільне використання об'єктів не співпадають. «Бачення не зовсім співпадають, але ми свої позиції будемо зближувати», - сказав Симоненко. «Що таке спільне і як це розшифровувати - у нас одне бачення, у росіян інше», - помітив він.

Бізнюков розказав, що кожна сторона запропонувала власну формулу використання навігаційно-гідрографічного обладнання. «В практиці спільного використання навігаційно-гідрографічне обладнання не існує, і ми погодилися, що треба визначити це поняття», - завважив Бізнюков.

Відповідаючи на питання журналістів, Симоненко повідомив, що 35 об'єктів, що розміщені на території військових частин, на сьогодні перебувають під управлінням Чорноморського флоту РФ, і поки що українська сторона не має доступу на територію цих об'єктів.

Окрім цього, він повідомив, що на території деяких маяків розміщені приватні пансіонати і дачі, що свідчить про нецільове використання майна. Симоненко відзначив, що українська сторона має відео, яке свідчить про розміщення таких пансіонатів на території деяких маяків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297