Кабінет міністрів України на засіданні в середу прийняв Енергетичну стратегію України до 2030 року, повідомив міністр палива і енергетики України Іван Плачков журналістам у перерві засідання.

Він сказав, що головна мета енергетичної стратегії полягає в надійному забезпеченні українських споживачів енергоресурсами.

За словами міністра, основними положеннями стратегії є зменшення енергоємності української економіки, енергозалежності країни з максимальним використанням власних ресурсів, інтеграція української енергосистеми в європейську.

Плачков відзначив, що стратегія передбачає структурні і технологічні заходи про зменшення енергоємності української промисловості. Документ також передбачає збільшення виробництва електроенергії, перш за все, за рахунок атомних і теплових електростанцій, що працюють на власному ядерному паливі і вугіллі, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, перший етап припускає продовження терміну експлуатації діючих АЕС на 12-15 років, а починаючи з 2014 роком - будівництво нових потужностей. "Цей розвиток атомного комплексу для того, щоб збільшити видобуток урану і виробництво уранових концентратів та виготовлення елементів ядерного палива для наших електростанцій", - сказав Плачков.

Він відзначив, що стратегія припускає збільшення видобутку вугілля для забезпечення потреб енергетики і значне скорочення до 2030 року імпорту вугілля. Імпортуватися буде, в основному, високоякісне коксоване вугілля

За словами міністра, проект енергостратегії також передбачає зниження об'єму споживання газу до 2030 року з 76 млрд. куб. м до 50 млрд. куб. м на рік і збільшення його видобутку з 20 до 30 млрд. куб. м.

У документі також передбачено створення стратегічного запасу світлих нафтопродуктів, відзначив міністр. "Ми практично закінчуємо відпрацювання концепцій. Найближчим часом буде визначена концепція створення стратегічного запасу для України, і ми будемо її впроваджувати", - сказав Плачков.

Він також відзначив, що в концепції важливе місце займає питання інтеграції української енергетичної системи в європейську. "Ми значно збільшимо наш потенціал з експорту електроенергії в країни західної Європи, що дасть нам можливість забезпечити і надійну роботу нашої енергосистеми, і джерело фінансування розвитку власного паливно-енергетичного комплексу", - сказав Плачков.

За його словами, як очікується, після затвердження енергетична концепція буде представлена у вівторок громадськості.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

314