Зняті з депозитів кошти йдуть на тінізацію економіки. Таку думку, як передає кореспондент Forum'у, у ході круглого столу на тему: «Коли українці понесуть гроші в банки?» висловив економіст Ярослав Жаліло.

«Традиційно ми вважаємо, що люди, вилучаючи гроші з банків, конвертують їх у валюту. Насправді у нас ситуація протилежна. Порівняно з минулим роком у нас обіг коштів на готівковому валютному ринку втричі менший. Люди не йдуть купувати валюту. У всякому разі, через офіційні джерела. Ці кошти йдуть частково на тінізацію економічних процесів, а щось виводиться у сферу готівкового обігу, не потрапляючи в банки через депозити фізичних і юридичних осіб. Частково (кошти. - Ред.) йдуть на поточне споживання, тому що люди або втратили джерела доходів, або їх стало менше. Наприклад, у тих регіонах, де люди взагалі втратили джерела засобів до існування», - пояснив він.

При цьому Жаліло зазначив, що спеціальний механізм виплати внесків постраждалим від антитерористичної операції міг би зменшити тиск на банки.

«Одним із важливих механізмів, який міг би спростити ситуацію з депозитами у банківському секторі, могло б стати визначення спеціальних механізмів виплати або компенсації, якщо банк ліквідовано, тих вкладів людей, які тим чи іншим чином постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході України - від втрати роботи, житла, близьких. Можна було структурувати цей сегмент вимушеного вилучення вкладів, перевести в безготівкову форму, зменшити поточний тиск на банк», - підсумував економіст.

Яніна Ткачук, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

24
Теги