У відносинах з Європейським союзом «точка неповернення» ще не пройдена. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, відповідаючи на запитання журналіста про можливість восстанровления довірчих відносин з європейськими країнами.

«Переконаний, що «точка неповернення» в наших відносинах ще не пройдена. Сподіваємося, що створювана роками «страхувальна сітка» виявиться досить міцною і дозволить нам не тільки відновити доконфліктний статус-кво, але й рухатися вперед. Для цього необхідно подолати хибну логіку санкцій і погроз, переключитися на конструктивний і прагматичний пошук розв'язок накопичених проблем. Важливо, щоб здоровий глузд і усвідомлення тупиковості проведеної політики щодо нашої країни взяли верх над «яструбиними» настроями», - зазначив Лавров.

Також Лавров підкреслив, що в даний час відносини між Росією і Євросоюзом проходять «серйозне випробування на міцність».

«Деструктивна лінія європейських партнерів у зв'язку з внутрішньоукраїнською кризою - використання подвійних стандартів в оцінках ситуації в Україні, безпідставне перекладання на нас відповідальності за трагедію, що розгорнулася там, спроби санкційного тиску - серйозно підриває довіру в Європі», - сказав він.

Нагадаємо, Євросоюз ввів заборону на організацію боргового фінансування для трьох найбільших оборонних концернів Росії - «Уралвагонзаводу», «Оборонпрому» і Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК). Також США застосували санкції проти Росії, включивши туди «Сбербанк Росії», компанії «Газпром», «Лукойл», «Сургутнефтегаз», «Транснефть», «Газпром нефть», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій.

16 вересня Канада ввела чергові санкції проти Росії.

Україна планує ввести санкції проти РФ в жовтні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3511 грн.
32