Росія готова надати Придністров'ю у разі потреби екстрену економічну допомогу, заявив на прес-конференції в Тирасполі посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ РФ Валерій Кеняйкін, що очолює російську міжвідомчу групу, яка перебуває з візитом у Придністров'ї.
Кеняйкін підкреслив, що Росія має намір вжити заходів щодо подолання кризи, що виникла у зв'язку з блокадою Придністров'я», і її наслідків, передає «УНІАН».
Для цього будуть задіяні політичні, економічні, дипломатичні і інші важелі, повідомив він, додавши, що Росія володіє широким арсеналом різних засобів, щоб не залишити в біді своїх співвітчизників. "При цьому співвітчизниками ми вважаємо людей не за документом, а за серцем. В Придністров'ї це і росіяни, і українці, і молдавани", - підкреслив Кеняйкін.
Глава російської делегації заявив, що технічне за формою питання оформлення митних документів переросло в серйозну політичну проблему з дуже негативними можливими наслідками.
За його словами, Україна і Молдова взяли курс на економічну ізоляцію Придністров'я всупереч тим домовленостям, які взяли на себе всі сторони в рамках Московського меморандуму 1997 р., що дає Придністров'ю право на ведення самостійної зовнішньоекономічної діяльності. Київ і Кишинів намагаються вимусити Придністров'я до політичної капітуляції економічними методами, підкреслив Кеняйкін.
Як повідомлялося, 30 грудня 2005 року Україна і Молдова домовилися про нові правила митного оформлення товарів. Глави урядів двох країн Юрій Єхануров і Василе Тарлев підписали сумісну заяву, в якій мовиться про уніфікацію процедур митного оформлення товарів, зокрема, походженням з Придністровської Республіки.
3 березня голова Держмитслужби Олександр Єгоров підписав розпорядження, відповідно до якого всі вантажі, які переміщаються через українсько-придністровський кордон, проходитимуть митне оформлення в Молдові. Документ був підписаний на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України.
Влада Придністров'я вважає введення нових митних правил економічною блокадою.
Сьогодні, 9 березня, Державна митна служба України роз'яснила, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України №112-р передбачено не введення нового, а відновлення механізму пропуску товарів, які ввозяться з території Придністровського регіону на територію України, за умови наявності митного забезпечення Республіки Молдова. Саме такий порядок був визначений Протоколом між Державною митною службою України і Митним департаментом Республіки Молдова, укладеним 15 травня 2003 року за дорученням Кабінету Міністрів України і введеним у дію з 25 травня 2003 р.
За інформацією Держмитслужби, за період практичного застосування положень Протоколу в період з травня 2003 по серпень 2004 року (дія протоколу була припинена відповідно до розпорядження уряду України) не був зафіксований жоден факт ввезення на митну територію України товарів з території Придністровського регіону без наявності митного забезпечення Республіки Молдова. Введення в дію і успішна практична реалізація положень Протоколу про митні забезпечення протягом травня 2003 - серпня 2004 рр. супроводжувалась введенням ряду законодавчих актів уряду Республіки Молдова, які передбачали лібералізацію окремих аспектів державного і податкового регулювання діяльності суб'єктів підприємництва Придністров'я.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом