Партія регіонів матиме шанси на створення парламентської більшості власними силами, якщо до Верховної Ради пройдуть лише чотири політичні сили - Партія регіонів, блок "Наша Україна", блок Юлії Тимошенко і Соціалістична партія.

Про це повідомив генеральний директор Центру соціальних і політичних досліджень СОЦІС Микола Чурилов на прес-конференції в Києві у четвер, передає «Інтерфакс-Україна».

Дослідження було проведено за загальноукраїнською вибіркою з 1 по 5 березня серед 1,2 тис. респондентів. Погрішність вибірки складає 2,9%. Всього було проведено три етапи ролінгового дослідження. Два попередніх проводилися з 9 по 13 лютого і з 22 по 26 лютого.

Згідно з опитуванням, за Партію регіонів готові проголосувати 30,8% всіх опитаних, за блок "Наша Україна" - 17,2%, блок Юлії Тимошенко - 12,9%, Соціалістичну партію - 4,5%.

За словами М. Чурилова, "на межі" проходження 3%-ного бар'єру перебувають: Комуністична партія, блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" і Громадянський блок "Пора-ПРП", які набирають по 2, 8% голосів.

При цьому, за словами соціолога, за Партію регіонів має намір проголосувати 36,5% серед тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. З урахуванням "коефіцієнта переваги", тобто перерозподілу голосів, відданих за партії, що програли, Партія регіонів отримає 51% депутатських мандатів у наступному скликанні парламенту.

В той же час М. Чурилов відзначив, що у Компартії є "прихований електорат", який складає від 2 до 4%. Це люди, які "соромляться" говорити при опитуванні про те, що вони голосуватимуть за комуністів. Тому, скоріш за все, КПУ подолає 3%-ний бар'єр, вважає він.

Соціолог також відзначив, що Народний блок Литвина з кожним днем стабільно втрачає підтримку виборців. Так, в ході першого етапу дослідження за нього готові проголосувати 3,3%, в другого - 2,6%, третього - 2%.

В свою чергу, експерт Українського фонду підтримки реформ Олександр Стегній висловив думку про те, що певні шанси пройти до парламенту все ж таки мають блок Вітренко і Громадянський блок "Пора-ПРП". Проте, на його думку, результати виборів значною мірою залежатимуть від організованості виборів, оскільки багато виборців можуть просто не проголосувати через великі черги.

Згідно з опитуванням, обов'язково має намір взяти участь у голосуванні 67,85% опитаних, "скоріш за все, будуть" - 21,3%, не могли відповісти - 4,8%, "скоріш за все, не будуть" - 3,8%, "впевнені, що" не голосуватимуть - 2,4%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

346