Всесвітній банк (ВБ) надасть НАК “Нафтогаз України” технічну допомогу в розробленні техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) реконструкції компресорних станцій в газотранспортній системі України. Про це повідомили в прес-центрі НАК “Нафтогаз України”.

В повідомленні наголошується, що директор ВБ по Україні, Білорусі і Молдові Пол Бермінгхем (Paul Bermingham) вважає, що проект реконструкції газотранспортної системи України дозволяє істотно поліпшити енергозбереження і зменшити технічне споживання газу в газотранспортній системі країни. Це своєю чергою поліпшить енергетичну безпеку, надійність газопостачання і водночас вивільнить потужності існуючої газотранспортної системи для додаткового транспортування газу через територію України, повідомляє «УНІАН».

Як повідомив “Нафтогазу України” Всесвітній банк, ним призначені консультанти, які зможуть надати компанії технічну допомогу в таких питаннях, як розроблення технічного завдання для проведення ТЕО реконструкції компресорних станцій в газотранспортній системі України; підготовка концепції проекту для подання на отримання можливої фінансової допомоги від карбонового фонду ВБ на базі гнучких механізмів, передбачених Кіотським протоколом.

В НАК “Нафтогаз України” переконані, що співпраця із ВБ допоможе в реалізації масштабних програм реформування нафтогазової галузі України і дозволить скористатися перевагами, передбаченими в рамках Кіотського протоколу.

Як повідомлялося раніше, у 2005 році газотранспортною системою України було протранспортовано 200,2 млрд. кубометрів природного газу. В підземні сховища газу закачано 15,3 млрд. кубометрів, відібрано з них - 17,6 млрд. кубометрів газу.

Споживачам України минулого року поставлено 68,9 млрд. кубометрів природного газу, що на 0,7 млрд. кубометрів більше, ніж у 2004 році.

Газотранспортна система України складається з 36 тис. км газопроводів, 71 компресорної станції і 12 підземних сховищ газу із загальним активним об'ємом газу 32 млрд. куб. м.

Пропускна спроможність системи на вході становить 288 млрд. куб. м газу на рік, на виході - 175 млрд. куб. м.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

395