Соціологи називають 8 березня другим за популярністю святом в Україні.

Про це повідомив на прес-конференції в п'ятницю у Києві президент "Фонду свободи" Ігор Дементьєв.

За його словами, "Фонд свободи" напередодні 8 березня провів всеукраїнське соціологічне опитування, щоб встановити, як громадяни України ставляться до святкування 8-го березня і до сприйняття різних жіночих рис вдачі.

Опитування проводилося з 21 по 26 лютого цього року методом інтерв'ювання "лицем до лиця". Репрезентативна вибірка становить 1 тис. 286 респондентів, похибка виміру становить не більше 2,9%.

Респондентам був запропонований список з 13 державних і релігійних свят, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Головним святом для 92% респондентів є Новий рік, 8 березня відзначають 63% опитаних, Великдень є святом для 61% опитаних, Різдво - для 58%, день Перемоги відзначають 53% респондентів, старий Новий рік - 38%, День захисника вітчизни відзначають 32% опитаних.

За словами І.Дементьєва, жіноче свято 8 березня майже однаковою мірою привабливе і для чоловіків, і для жінок (відповідно 62% і 64%).

Водночас, згідно з опитуванням, День захисника вітчизни, який відзначається 23 лютого, є 7-им за популярністю, його відзначають в першу чергу чоловіки - 44% і значно рідше жінки - 28%.

Зовсім не відзначають ніяких свят 2% громадян України. За словами І.Дементьєва, частіше за інших відзначають свята жителі великих міст, люди з вищою освітою і молодь.

Респондентам також пропонувалося питання про те, які риси, на думку українців, повинні бути притаманні жінці залежно від її соціальної ролі (ідеальна коханка, гарна дружина, добра мати, гарна господиня і добра бабуся). Узагальнена оцінка за сукупністю ролей для жінки в цілому показує, що найбільшою мірою від жінок потрібна хазяйновитість (46%), дбайливість (44%) і розум (27%), найменшою мірою незалежність (3%) і прагнення успіху (4%).

За шість років з часу проведення "Фондом свободи" подібних опитувань, сукупне сприйняття жіночих ролей за інформацією І.Дементьєва, майже не змінилося, за винятком зростання за якістю - "вміння заробляти" (з 7% до 15%). Таку статистику І.Дементьєв пояснює реаліями життя.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322