2 березня вкладники, обдурені групою будівельних компаній «Еліта-Центр», проведуть масштабну акцію в столиці. Про це на прес-конференції заявив Михайло Прошак, член ініціативної групи інвесторів.
Вчора ініціативній групі інвесторів стало відомо про розпорядження, нібито підписане Олександром Омельченком 25 лютого поточного року. За словами Прошака, в документі "однозначно сказано, що на тих ділянках, які були виділені "Еліта-Центру", будувати не можна". В обмін на раніше надані ділянки було запропоновано 23 "завідомо проблемні" ділянки, повідомляє «ЛІГА».
"Реально це документ, згідно з яким нас змусять доплатити чималі кошти. Якщо розпорядження Омельченка не буде змінено або відкориговано, ми попросимо Президента України усунути Омельченка на час розслідування і перевірки фактів неправомірної діяльності групи компаній «Еліта-Центр», - сказав Прошак. При цьому Прошак відзначив, що створена комісія з перевірки діяльності "Еліта-Центру" не працювала жодного дня. "Реальної роботи не було", - заявив член ініціативної групи інвесторів.
Інвестори будівництва також просять політичні партії і блоки сприяти у вирішенні ситуації з квартирними аферами, оскільки не бачать іншого шляху вирішення цих проблем як за допомогою політики. За словами Прошака, інвестори не одержують інформації про ухвалені рішення стосовно даної проблеми від робочої групи при Секретаріаті Президента.
Раніше ForUm повідомляв, що Комітет інвесторів компанії «Еліта-Центр» заявляє, що їх обкрали за прямого потурання київської влади.
Про це говориться у відкритому зверненні Комітету інвесторів групи компаній «Еліта-Центр» до громадян України.
Комітет відзначає, що “Київська міська влада на чолі з Омельченком усунулася від вирішення проблем потерпілих в результаті зухвалої квартирної афери людей. Сьогодні відповідальні працівники місцевої адміністрації намагаються всіма силами замовчувати реальні факти того, що насправді сталося в столиці”.
Члени комітету заявляють, що їх обкрали “за прямого потурання влади. Або навіть гірше – за її сприяння”. На їхню думку, “про це свідчать численні документи, які ретельно ховають від об'єктивів телекамер”.
Члени комітету наголошують, що будуть послідовні і доведуть свою правоту, а також просять громадськість поставитися до їх акцій протесту з розумінням.
Нагадуємо, що в результаті будівельної афери компанії «Еліта-Центр» в Києві потерпіли понад 1,5 тис. осіб. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами договори про пайову участь в будівництві будинків в різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося.
Нагадуємо також, що київска влада має намір виділити близько 20 ділянок під будівництво комерційного житла з подальшим його продажем, за рахунок чого будуть компенсовані витрати на будівництво житла вкладникам «Еліта-Центру».
Про це заявив перший заступник голови Київської міської держадміністрації, співголова комісії з перевірки фактів неправомірної діяльності «Еліта-Центру» Валерій Борисов на засіданні Комітету ВРУ з питань будівництва, житлово-комунального господарства і зв'язку.
«Якщо для задоволення цих людей (відшкодування коштів вкладникам «Еліта-Центру») необхідно 9 або 10 (майданчиків), ми підбираємо умовно 20 майданчиків, які дамо забудувати на комерційній основі, продати і покрити збитки компаній, які здійснюватимуть будівництво фактично безкоштовних квартир», - сказав Борисов.
При цьому, за його словами, столична влада постарається виділити нові ділянки якомога ближче до ділянок «Еліта-Центру», які на сьогодні арештовані. Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення договорів на одні й ті ж квартири.
Нагадуємо також, що Київський міський голова Олександр Омельченко своїм розпорядженням затвердив ряд заходів з будівництва житла для громадян, які потерпіли від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній «Еліта-Центр».
Про це повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації.
Як наголошується в документі, на даний момент Головним управлінням МВС України в Києві накладено арешт і заборону на будь-які дії з окремими земельними ділянками, на яких передбачалося будівництво житла за інвестиційними договорами з «Еліта-центру».
Зокрема на вул. О.Шмідта, 26, 26-6, 26-в, 26-г, 34-42, вул. Героїв Сталінграду, 7-б, вул. Курнатовського, 7-6, вул. П.Запорожця, 15-е, вул. Лабораторній, 12, вул. Будівельників, 18-а, просп. Маяковського, 17-в. Враховуючи це, Головному управлінню земельних ресурсів спільно з постійними комісіями Київради з питань землекористування, з питань містобудування і архітектури, Головним управлінням містобудування, архітектури і дизайну міського середовища до 1 березня доручено подати пропозиції щодо земельних ділянок, які можуть бути надані для будівництва житлових будинків замість зазначених.
Згідно з розпорядженням, замовником будівництва житлових будинків, у тому числі для громадян, потерпілих від афери “Еліта-Центру”, визначено комунальне підприємство „Київське інвестиційне агентство” . Це підприємство повинно оформити право користування земельними ділянками, які будуть визначені під будівництво житла для потерпілих, отримати початкові дані на проектування, розробити і затвердити в установленому порядку проектно-кошторисну документацію, а також визначити генеральні проектні і будівельні організації.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом