Федеральна служба РФ з ветеринарного і фітосанітарного нагляду стурбована ситуацією, пов'язаною із спробами надходжень, що продовжуються, на російську територію вантажів підконтрольної Россільгоспнагляду продукції з грубими порушеннями ветеринарно-санітарних вимог РФ і технічних регламентів країн СНД в області ветеринарії.

Як повідомляє прес-служба Россільгоспнагляду, вантажі продовжують поступати в зоні діяльності управління цього відомства у Брянській області на російсько-українській ділянці державного кордону з Республік Україна і Молдова.

«Россільгоспнагляд стурбований тим, що державна ветеринарна служба України не вжила належних заходів щодо контролю за переміщенням через кордон небезпечної у ветеринарному відношенні м'ясної сировини», - наголошується в повідомленні.

Так, у залізничному пункті пропуску станції «Брянськ-Орловський» в січні-лютому 2006 року фахівцями відділу ветеринарного нагляду Управління Россільгоспнагляду у Брянській області було заборонено ввезення шести партій м'яса, що перевозилося в пасажирських вагонах потягів, які слідують з України і Молдови до Москви. Партії м'яса невідомого походження перевозилися в дорожніх сумках разом з багажем пасажирів, з порушенням температурного режиму, без ветеринарних супровідних документів, без маркування, без клейм. Вантаж супроводжувався громадянами України і Молдови, які не мали супровідних документів, що підтверджують якість і ветеринарно-санітарну безпеку м'яса, передає «ЛІГА».

При цьому в Россільгоспнагляді нагадують, що 21 лютого 2006 року до України вилетіли три групи російських фахівців. Одна з груп оцінює роботу ветеринарної служби, аналізує законодавство, практику застосування, систему роботи ветеринарної служби України. Друга група проводить перевірку роботи прикордонветслужби, перевірку роботи, пов'язаної з перевезенням, аналіз роботи ветеринарної служби України в пунктах пропуску через кордон, порти, систему роботи з імпортом і експортом продукції. Третя група займається аналізом списку, який надала українська сторона відносно підприємств - виробників молочної продукції для здійснення їх аудиту щодо видачі дозволів на експорт до Росії.

Інспекція роботи ветеринарної служби України проводитиметься у декілька етапів. 1-й етап інспекції продовжиться до 1 березня. Після повернення груп буде проведений повний аналіз роботи ветеринарної служби України.

Нагадаємо, Російська Федерація заборонила з 20 січня поточного року ввезення на свою територію українській продукції тваринництва. Офіційна причина - недотримання українською стороною ветеринарно-санітарних норм.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

335