Київська міська рада розгляне землевідведення для будівництва житла інвесторам "Еліта-центру" на сесії 2 березня.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації, співголова комісії з перевірки фактів неправомірної діяльності корпорації «Еліта-центр» Валерій Борисов за наслідками наради з інвесторами.

Борисов підкреслив, що на сьогодні з семи адрес, за якими «Еліта-центр» пропонувала квартири інвесторам, є земельні ділянки, на яких можливе будівництво, а є конфліктні майданчики, проти забудови яких протестують мешканці прилеглих будинків.

"Є доручення комісії підшукати земельні ділянки, які можуть бути забудовані натомість тих, на яких неможливе будівництво з різних причин", - сказав Борисов, підкреслюючи, що проблемними є всі земельні ділянки, окрім тієї, яка розташована на вулиці Отто Шмідта, передає «ЛІГА».

"Вони проблемні з огляду на те, що жителі протестують проти забудови цих земельних ділянок, і вони були в протоколах громадських слухань", - відзначає Борисов. Отже, глави райдержадміністрацій мають ще раз зібрати жителів і обговорити можливість забудови цих майданчиків, але паралельно місто все-таки шукає нові ділянки, які дозволять побудувати житло без проблем. "Дано завдання, щоб ми встигли це все зробити до сесії 2 березня", - відзначає Борисов.

Також він допускає, що земельна ділянка на вулиці Отто Шмідта може бути перевідведена іншому забудовнику, оскільки фірма, яка починала забудовувати цю ділянку, втратила репутацію. Як відзначає Борисов, з такими структурами віднині небезпечно мати справу і інвесторам, і міській владі, "яка потім бумерангом має брати на себе наслідки їх господарської діяльності".

Раніше ForUm повідомляв, що Комітет інвесторів компанії «Еліта-центр» заявляє, що їх обікрали при прямому потуранні київської влади.

Про це говориться у відкритому зверненні Комітету інвесторів групи компаній «Еліта-центр» до громадян України.

Комітет відзначає, що “Київська міська влада на чолі з Омельченком усунулася від вирішення проблем потерпілих у результаті зухвалої квартирної афери людей. Сьогодні відповідальні працівники місцевої адміністрації намагаються всіма методами замовчувати реальні факти того, що насправді відбулося в столиці”.

Члени комітету заявляють, що їх обікрали “при прямому потуранні влади. Або навіть гірше – при її сприянні”. На їх думку, “про це свідчать численні документи, які ретельно приховуються від об'єктивів телекамер”.

Члени комітету підкреслюють, що будуть послідовні і доведуть свою правоту, а також просять громадськість поставитися до їх акцій протесту з розумінням.

Нагадаємо, що в результаті будівельної афери компанії «Еліта-центр» у Києві постраждали понад 1,5 тис. людей. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами угоди про пайову участь у будівництві будинків в різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося.

Нагадуємо також, що київська влада має намір виділити близько 20 ділянок під будівництво комерційного житла з подальшим його продажем, за рахунок чого будуть компенсовані витрати на будівництво житла вкладникам «Еліта-центр».

Про це заявив перший заступник голови Київської міської держадміністрації, співголова комісії з перевірки фактів неправомірної діяльності «Еліта-центру» Валерій Бортсов на засіданні комітету ВРУ з питань будівництва, житлово-комунального господарства і зв'язку.

«Якщо для задоволення цих людей (відшкодування коштів вкладникам «Еліта-центр») необхідно 9 або 10 (майданчиків), ми підбираємо умовно 20 майданчиків, які дамо забудувати на комерційній основі, продати і покрити збитки компаній, які здійснюватимуть будівництво фактично безкоштовних квартир», - сказав Борисов.

При цьому, за його словами, столична влада постарається виділити нові ділянки якомога ближче до ділянок «Еліта-центр», які на сьогодні арештовані. Досудовим слідством встановлені факти подвійного і потрійного оформлення угод на одні й ті ж квартири.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

662