Президент України Віктор Ющенко переконаний, що в Україні не існує проблеми російської мови. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківську.

Торкаючись рішень Верховної Ради АР Крим відносно референдуму про надання російській мові статусу державної, Президент відзначив, що „цим спекулюють окремі політики перед виборами”, використовуючи мовну проблему „як один з аргументів” виборчих технологій. Ця проблема носить „виключно політичний виборчий характер” , - підкреслив Президент.

„Зараз не про це треба говорити, - відмічає Ющенко, - а про вирішення проблем, які дійсно є. Але деякі політичні сили це використовують у власних цілях” . На його думку, в даний час, можливо, варто говорити про розвиток української мови або мов інших національностей у Криму, передає «УНІАН».

При цьому глава держави відзначив, що все більше громадян України опановують українську мову. Якщо зробити детальний аналіз з мовною ситуацією в державі, то тенденція опанування української мови є „позитивною”. Ющенко відмовився називати якісь відсотки, щоб „не було спекуляцій”. „Ці процеси позитивні, - відмітив глава держави. – Я переконаний, що в Україні не існує проблеми російської мови”.

Відповідаючи на запитання журналістів відносно інформаційної сфери, Ющенко відзначив, що політика держави спрямована на створення громадського телерадіомовлення. За його словами „не є правильним, коли міністерства і відомства, місцева влада мають по декілька ЗМІ, в яких вихваляють самі себе”.

Глава держави вважає, що „інформаційна політика владних структур повинна базуватися на ринкових принципах, на однакових правилах гри зі всіма”.

Раніше ForUm повідомляв, що прокурор АР Криму Віктор Шемчук направив лист постійному представнику Президента України в Криму Володимиру Кулішу відносно незаконності постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо проведення місцевого референдуму про статус російської мови.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури АР Крим.

Як підкреслили в прес-службі, відповідно до ч.2 ст.5 Конституції Криму, Президент може припинити дію будь-яких нормативних актів Верховної Ради АРК через мотиви їх невідповідності Конституції України і законам України.

Надалі питання конституційності і законності прийнятого Верховною Радою Автономної Республіки Крим нормативного акту перевіряється Конституційним Судом України за поданням Президента держави.

Нагадуємо, що 22 лютого Верховна Рада АРК ухвалила рішення про призначення республіканського (місцевого) консультативного референдуму про статус російської мови, ініційованого громадянами України, які постійно проживають у Криму. Відповідно до рішення, референдум буде проведений 26 березня 2006 року – в день виборів до ВР України і місцевих рад.

Ініціатива провести в АРК референдум з мовного питання належить Партії регіонів.

Прокурор Криму вніс до Верховної Ради автономії подання з вимогою відмінити рішення про цей референдум.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

339