Світовий банк вирішив збільшити обсяг першого траншу багатосекторного проекту бюджетної підтримки України з 500 млн доларів до 750 млн доларів, надання якого очікується у травні, повідомили у Міністерства фінансів.

Це рішення було ухвалене в ході зустрічі міністра фінансів Олександра Шлапака і директора-розпорядника Світового банку Шрі Мульяні Індраваті.

Також у травні урядом Японії може бути надано співфінансування цього проекту.

Мінфін повідомляє, що наразі проводиться робота щодо реалізації інвестиційних проектів в інших секторах економіки України на загальну суму 1,6 млрд доларів.

У травні поточного року очікується отримання інвестиційної позики на підвищення енергоефективності та теплопостачання у розмірі 382 млн доларів.

Крім того, цього року Міжнародна фінансова корпорація готова інвестувати у найбільш пріоритетні проекти в Україні до 400 млн доларів.

Корпорація розглядає можливість надання кредитних ліній для комерційних банків з метою кредитування української економіки, розвитку підприємництва, а також підвищення енергоефективності в країні.

За результатами зустрічі з керівництвом Багатостороннього агентства з гарантування інвестицій (MIGA), яке є однією з організацій групи Світового банку, була досягнута домовленість про те, що агентство підтримує свій портфель в Україні щодо забезпечення політичних ризиків для іноземних банків на рівні 700 млн доларів.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі розраховує на надання Україні Світовим банком трьох системних позик по 500 млн доларів кожна в травні, жовтні 2014 року, а також у січні-лютому 2015 року.

Раніше президент Світового банку Джим Ен Кім підтвердив готовність банку надати фінансову підтримку Україні.

Набуло чинності рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

702