Секвестр соціальних статей держбюджету ускладнить соціальну ситуацію в країні. Про це голова підкомітету з питань соціальних програм держбюджету бюджетного комітету Верховної Ради Олександр Фельдман заявив в ексклюзивному коментарі Forum'у.

За словами депутата, в останні роки робилися певні зусилля для підвищення соціальних стандартів. «Ситуація, що склалася у країні в останні місяці, порушила цю тенденцію. А тепер негатив може бути закріплений у поправках до держбюджету. У соціальній сфері ми можемо відкотитися назад на багато років», - сказав він.

І додав, що скорочення бюджетних витрат впливає і на довгостроковий розвиток країни. «Так, Кабмін сьогодні зрізав фінансування низки державних проектів загалом на 48 млрд грн. Подібні зміни будуть внесені і в основний держбюджет», - зазначив парламентарій.

Він уточнив, що наслідки нинішньої кризи країні, можливо, доведеться розсьорбувати не один рік. «І підтримка з боку зовнішніх позичальників тут допоможе лише частково. Тим більше що в України і так чималий зовнішній держборг», - резюмував фахівець.

Нагадаємо, уряд має намір внести секвестр державного бюджету. Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з представниками бізнесу в понеділок, 3 березня.

«Уряд вноситиме секвестр бюджету. Попередній бюджет був ухвалений на нереальних макроекономічних показниках. Саме тому з представниками МВФ ми повинні відпрацювати макроекономічну картинку. Також він був сформований на нереальних доходах державного бюджету», - сказав він.

Яценюк додав, що за попередніми оцінками, може йтися про скорочення державного бюджету від 65 до 80 мільярдів гривень.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

464