Всі винні в сьогоднішніх подіях у центрі Києва понесуть відповідальність. Про це йдеться в заяві генерального прокурора України Віктора Пшонки, повідомили Forum'у в прес-службі ГПУ.

«Я, як генеральний прокурор України, звертаюся до вас у зв'язку з тими подіями, які зараз відбуваються. Масові заворушення, застосування мітингувальниками вогнепальної зброї, вандалізм і підпали - це реалії київських вулиць. Радикально налаштовані угруповання захоплюють органи державної влади, розбивають приватні офіси, магазини й аптеки, знищують автотранспорт. У житлові будинки летять каміння, запалювальні суміші, протестувальниками застосовується травматична і вогнепальна зброя. Сьогодні ми в черговий раз переконалися, що у мирному врегулюванні ситуації в країні зацікавлена виключно влада», - заявив він.

За словами Пшонки, у цій ситуації лідери опозиції повинні взяти на себе відповідальність за все, що сьогодні відбувається на вулицях Києва. «Саме вони впродовж двох днів анонсували сьогоднішню ходу, яка переросла у збройне протистояння», - зазначив він.

Генеральний прокурор констатував, що перемир'я порушено. «Заради досягнення своїх політичних інтересів відкинуті всі досягнуті домовленості і поставлено під загрозу життя та спокій мільйонів киян. За оперативною інформацією, унаслідок сутичок вже постраждало близько 100 осіб. За кожного потерпілого, за кожен спалений автомобіль і розбите вікно організатори масових заворушень понесуть відповідальність», - заявив він.

Пшонка підкреслив, що Генеральна прокуратура вимагатиме суворого покарання як для тих, хто підбурював людей на сьогоднішню акцію, так і для тих, хто організовував і керував ними. «Ніхто не уникне відповідальності за сьогоднішні події», - заявив він.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 18 лютого, на перетині вулиць Шовковичної та Інститутської почалися сутички між мітингувальниками і правоохоронцями.

Протестувальники підпалили вантажівки, які перекривали вулиці.

Протистояння між прихильниками Партії регіонів та активістами Євромайдану відбулося також у Маріїнському парку.

П'ятеро військовослужбовців внутрішніх військ отримали вогнепальні поранення, повідомляє Управління по зв'язках з громадськістю Міністерства внутрішніх справ.

У ДСНС повідомили, що внаслідок пожежі в будинку на вулиці Липській, 10, де розташований офіс Партії регіонів, загинула людина.

Всі станції Київського метрополітену закриті на вхід.

Силовики дали мітингувальникам час до 18.00 для припинення заворушень.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

197