Галузь виноградарства і виноробства вимагає постійної державної підтримки. Тому Міністерство аграрної політики та продовольства, тісно співпрацюючи з іншими відомствами, депутатським корпусом та науковцями розробило низку змін, ініціатив та заходів для збільшення обсягів насаджень винограду, поліпшення матеріально-технічної бази виноградарів і запобігання перешкод на шляху розвитку галузі. Про це повідомив Начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства Віктор Костенко.

«Сьогодні найгостріше питання - це все таки підтримка галузі державою. Оскільки ми знаємо, що садити виноградники, сади, будувати теплиці - бізнес не швидкооборотний, тому без державної підтримки цієї галузі складно розвиватися. Ми як міністерство справді тісно співпрацюємо з депутатським корпусом, з членами уряду і постійно працюємо над вирішенням проблем галузі», - зазначив фахівець.

Так, для захисту інтересів вітчизняних виноробів міністерством запропоновано зміни в законопроект «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Тобто будь-який заклад при отриманні ліцензії зобов'язаний мати в асортименті вітчизняну продукцію в обсязі від 30% до 50%.

Крім того, Мінагрополітики запропонувало ввести низку пільг для виноробів. Зокрема, для залучення додаткових коштів на модернізацію виноробного виробництва пропонується внести зміни до Податкового кодексу щодо спеціального режиму оподаткування. Також пропонується розширити дію фіксованого сільськогосподарського податку на виноградарсько-виноробні підприємства, які виробляють винопродукцію з власного винограду.

За словами Костенка, також розроблено постанову про приєднання до Міжнародної організації виноградарства і вина (МОВВ), яка надзвичайно важлива для всіх виноградарів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

142