Генеральна прокуратура України вимагає посилити охорону громадського порядку і припинити прояви екстремізму і масові заворушення в центрі Києва, повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації ГПУ.

У Генпрокуратурі зазначили, що події останніх годин у Києві свідчать про посилення агресії з боку представників екстремістськи налаштованих угруповань та інших об'єднань по відношенню до правоохоронців і мирних громадян.

«Так, протягом ночі в гуртожитках на вулицях Щербакова, Спаській, Обсерваторній, Старовокзальній та Богданівській у Києві невідомі скоювали масові погроми, вибивали двері й вікна й викрадали людей. У цей час активісти автомайдану перекривали автодороги, блокуючи таким чином органам міліції доступ до гуртожитку. Протягом ночі було викрадено понад 50 осіб», - йдеться в повідомленні.

У ГПУ зазначили, що за свідченнями очевидців, їх жорстоко били і вивозили у невідомому напрямку. «Деякі з них зараз знаходяться в приміщеннях КМДА та Будинку профспілок. Місцезнаходження решти громадян невідоме», - йдеться в повідомленні.

Крім того, в Генпрокуратурі заявили, що з метою посилення суспільної напруги в столиці учасники екстремістських угруповань розгулюють вулицями міста, озброївшись палицями і металевими прутами, наносять тілесні ушкодження мирним громадянам, підпалюють автомобілі. Також, на трасі Київ-Житомир цієї ночі були спалені намети для обігріву водіїв.

«Вранці, о 6.25, на номер 102 зателефонував невідомий і повідомив, що в приміщенні бібліотеки Національної академії наук знаходиться труп чоловіка. За його словами, труп спочатку принесли в Будинок профспілок, а потім він був переміщений до приміщення бібліотеки. На вказаний виклик виїхали працівники органів міліції. В холі бібліотеки на столі було виявлено труп чоловіка з двома вогнепальними пораненнями (в голову і груди). При ньому було знайдено паспорт та особисті речі. Крім того, близько 9-ї години ранку в приміщенні бібліотеки був виявлений ще один чоловік з вогнепальними пораненнями, який знаходився без свідомості. Останній загинув», - зазначили у відомстві.

Зараз правоохоронними органами ретельно розслідуються обставини загибелі цих людей.

Також у ГПУ повідомили, що сьогодні співробітниками підрозділу «Беркут» біля барикад на вул. Грушевського також було вилучено кілька каністр із запальною сумішшю з додаванням рідкого натрію (для посилення сили вибуху і горіння).

«Генеральна прокуратура України, у зв'язку з усіма вищезазначеними фактами, звертається до організаторів протизаконних дій з вимогою негайно припинити свавілля учасників масових заворушень, залякування киян, протидію правоохоронним органам. За всіма фактами насильства та порушення закону правоохоронними органами порушено кримінальні провадження. Всі без винятку, причетні до злочинів, нестимуть кримінальну відповідальність згідно з вимогами чинного законодавства», - підкреслили в ГПУ.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246