Китай розглядає будь-яку можливість, як розширитися на світових ринках. Тому Україна, яка збирається стати асоційованим членом ЄС, представляє для Китаю серйозний економічний інтерес.

Таку думку висловив колишній посол України в Китаї, голова Асоціації українсько-китайського співробітництва Ігор Литвин, коментуючи візит Президента України Віктора Януковича до Китаю.

«Для мене не є абсолютною величиною відносин з Китаєм, скільки мільярдів ми можемо від них отримати. Головне в цьому візиті - рішення практичних завдань, які дають платформу для ефективного співробітництва держав на перспективу, - сказав експерт. - У першу чергу мова йде про підписання великого договору про дружбу і співробітництво. Такого в історії наших відносин ще не було. До цього китайська сторона і чути не хотіла про такий документ з Україною. Це велика заслуга нашої дипломатії і Президента».

Також він нагадав, що в рамках візиту сторонами прийнято декларацію про поглиблений розвиток відносин стратегічного партнерства.

Крім того, за словами Литвина, не менш важливим є прийняття програми реалізації формату стратегічного партнерства.

«І це правильно, мало прийняти такий документ, потрібно думати, як забезпечити його втілення. Деякою мірою це рутинна річ, але сам формат подібного співробітництва з Китаєм говорить про те, що ми реально стаємо їхніми стратегічними партнерами», - додав він.

Екс-посол констатує, що Китай розглядає будь-яку можливість, як розширитися на світових ринках.

У зв'язку з цим, Україна, яка збирається стати асоційованим членом ЄС, на його думку, є для Китаю певним економічним інтересом.

«Умовно кажучи, китайські товари, заходячи через Україну, мають перспективу продаватися в Європі. Якщо говорити військовою термінологією, то ми можемо стати плацдармом по входу КНР в Європу. Звичайно, вони можуть туди потрапляти і безпосередньо, просто це додатковий шлях», - резюмував експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/зима/осень
2984 грн.
106