Якщо американці не визначаться зі своїм обов'язком, то долар буде поступово втрачати статус ключової світової резервної валюти і стане ризикованим вкладенням. Таку думку в ексклюзивному коментарі телеканалу БТБ висловив Євген Фостяк, аналітик лондонської інвестиційної компанії «Armstrong Investment Management».

«Долар поки залишається основною світовою валютою, але надмірне його друкування, кількісне пом'якшення і невизначеність, створювана політичними спорами у США, підривають цю роль. Природно, інвесторів більше приваблюють швейцарський франк, японська єна, євро і навіть китайський юань як альтернатива долару», - сказав Фостяк.

У той же час аналітик зазначив, що у разі подальшої невизначеності з американським боргом долар все більше буде розглядатися як ризикована валюта. У цьому контексті він позитивно оцінив проведену в Україні урядом і Національним банком політику дедоларизації економіки, заощаджень громадян. Менша кількість долара в Україні мінімізує вплив американської кризи на економіку і заощадження пересічних громадян.

«Ринки страждають від будь-якої невизначеності у США. Дедоларизація не повністю приглушить вплив американських проблем, але частково зменшить їхній вплив. Для України, де вважають Європу і Росію основними торговими партнерами, дедоларизація повністю доцільна», - сказав аналітик.

Разом з тим, говорячи про майбутнє американської економіки, Фостяк зазначив, що у перспективі її очікує значний рівень безробіття, а політичне позування лідерів країни буде і надалі створювати проблеми в економіці США.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246