Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства аграрної політики та продовольства щодо максимального зниження мита на експорт живої худоби та шкіряної сировини. Так, ставка знизиться з 25% до 5%.

На переконання глави відомства Миколи Присяжнюка, прийняття таких змін сприятиме підвищенню економічної зацікавленості у виробництві яловичини і збільшенню її експорту.

«Щоб підтримати галузь тваринництва та вітчизняного виробника, вчора на засіданні уряду була підтримана ініціатива Мінагрополітики щодо максимального зниження мита на експорт живої худоби та шкіряної сировини з 25% до 5% від митної вартості», - повідомив Микола Присяжнюк.

За словами міністра, такі зміни мають посприяти тому, щоб галузь стала рентабельною. Наприклад, виробникам буде вигідніше поставляти свою продукцію за кордон.

«Експортне мито призводило до того, що виробники не були зацікавлені поставляти продукцію за кордон. А через те, що закупівельні ціни на яловичину на внутрішньому ринку не відшкодовують витрат на її виробництво, товаровиробник втрачав інтерес до виробництва. Тепер ситуація може докорінно змінитися», - зазначив міністр.

Микола Присяжнюк зазначає, що в перспективі яловичина може стати основним експортним продуктом України. Адже вітчизняна сільгосппродукція затребувана і на світових ринках, у тому числі завдяки високій якості та безпеці.

«Я переконаний, що зниження експортного мита призведе до підвищення економічної зацікавленості у виробництві яловичини і збільшення обсягів її експорту. А також збільшаться надходження до держбюджету», - підкреслив міністр.

Нагадаємо, торік Україна експортувала м'яса і м'ясної продукції на 316 мільйонів доларів.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

138