Міністр сільського господарства Молдови Василь Бумаков повідомив, що перевірка виробів компанії «Рошен» показала її повну відповідність стандартам якості країни.

«Цю інформацію (про небезпеку цукерок. - Ред.) поширили засоби масової інформації, а не Національне агентство з безпеки харчових продуктів. Цукерки ми перевірили, хоча в цьому не було необхідності. Проблеми немає. Агентство зробить окреме роз'яснення з цього приводу. Однак споживачі повинні знати, що в партіях, які реалізують на території Республіки Молдова, не було знайдено жодних шкідливих або таких, що не відповідають нормам, компонентів», - сказав він, повідомляє «5 канал».

Як раніше повідомляв ForUm, 1 серпня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що Україна планує почати міждержавні переговори з Росією з питань постачання продукції компанії Roshen у понеділок, 5 серпня. Присяжнюк вважає, що якість продукції української компанії Roshen не може піддаватися сумнівам.

Росспоживнагляд заборонив ввезення до РФ кондитерських виробів компанії Roshen, після того як відібрав у торговельних мережах Москви продукцію чотирьох фабрик компанії і виявив порушення щодо якості та безпеки.

Як пояснили у відомстві, в українських цукерках компанії Roshen порушено норму вмісту жирів і органолептики. А в молочному шоколаді був виявлений бензопірен - речовина першого класу небезпеки. До «чорного списку» увійшли ПАТ «Київська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика», ПАТ «Маріупольська кондитерська фабрика Roshen», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика Roshen».

31 липня Україна офіційно включилася в процес консультацій з Російською Федерацією у зв'язку із забороною на продукцію Roshen.

Раніше Казахстан, Таджикистан і Білорусь почали перевірки слідом за РФ. Таджикистан не виявив жодних порушень щодо якості та безпеки даних кондитерських виробів, Казахстан також реабілітував українські цукерки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221