Мінагрополітики і зернотрейдери збираються спільно працювати над зростанням закупівельної ціни на зерно. Про це йшлося сьогодні на зустрічі першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Івана Бісюка з представниками зерноторгових компаній і профільних організацій.

«Потрібно скоординувати дії Міністерства і зернотрейдерів. Адже ми всі дуже зацікавлені, щоб виробник зерна отримав гідну плату за нього. Для цього необхідно активізувати експорт, щоб максимально розвантажити елеватори», - підкреслив перший заступник міністра.

Також Бісюк повідомив, що за дорученням першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова створена спеціальна робоча група. Вона буде вивчати фактори, що впливають на формування вартості послуг на лінійних елеваторах. Крім цього, в Антимонопольний комітет та Державну цінову інспекцію вже направлені листи для перевірки вартості послуг елеваторів.

«Зі свого боку, держава також допоможе аграріям, щоб вони не зазнали збитків. Так, два державних оператори - Аграрний фонд і Державна продовольчо-зернова корпорація - через форвардні та спотові контракти закуповують зерно. Це допомагає зняти залишки зерна з ринку і не обвалити ціни», - додав Бісюк.

Представники зерноторгових компаній і профільних організацій погодилися щодо важливості продовження діалогу з владою. Адже це допоможе оперативно відреагувати і виробити оптимальний підхід до формування ціни на зерно в умовах, що склалися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158